Kreipėsi į Ministrę Pirmininkę dėl išlaidų kompensavimo keleivių vežimo įmonėms

by Lina | 12 lapkričio, 2021 5:30 am

Šiaulių meras Artūras Visockas kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, prašydamas kuo skubiau savivaldybėms kompensuoti milijonines išlaidas, kurios atsirado dėl būtinybės dengti dėl karantino ribojimų kilusius nuostolius miestų maršrutais keleivius vežančioms bendrovėms.

Šiaulių miesto meras savo rašte akcentuoja, kad dėl karantino metu susidariusių papildomų išlaidų miesto keleivių pervežimuose kompensavimo į Finansų ministeriją pirmą kartą buvo kreiptasi dar praėjusių metų birželį. Prie Šiaulių miesto netrukus prisijungė ir Kaunas, tačiau per 2020 metus situacija neišsisprendė, savivaldybių patirtos papildomos nebuvo kompensuotos, nors akivaizdu, kad šios išlaidos susidarė dėl centrinės valdžios sprendimų, susijusių su ekstremaliosios situacijos suvaldymu ir jos pasekmių užkardymu arba mažinimu.

2021 metais kompensacijų klausimas pajudėjo iš mirties taško. Bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija, pasiekti pirmi susitarimai Vyriausybėje. Kovo mėnesį Lietuvos savivaldybių asociacija Vyriausybei pateikė duomenis, kad Lietuvoje paskelbus karantiną dėl COVID-19 pandemijos bei priėmus sprendimus dėl viešojo transporto veiklos ribojimų, savivaldybės patyrė papildomų išlaidų (nuostolių) už maždaug 13,5 mln. Eur.

Vėliau Finansų ministerija papildomai surinko informaciją iš savivaldybių apie 2020 m. patirtas išlaidas viešajame transporte dėl pandemijos ir net pateikė patikslintą 2021 m. biudžetą, numatant 11,9 mln. eurų viešojo transporto nuostolių dėl COVID-19 pandemijos sąlygotų ribojimų vežant keleivius būtinais maršrutais kompensavimui. Š. m. birželio 22 d. Seimas patvirtino patikslintą 2021 m. biudžetą su minėta nuostolių kompensavimo suma.

Metai jau baigiasi, o Vyriausybė sprendimo vis dar nepriėmė ir viešojo transporto kompensacijos savivaldybėms neišmokėtos. Savivaldybės yra susiplanavusios savo biudžetus ir kitų galimybių atsiskaityti su vežėjais neturi.

Pridedamas mero raštas Ministrei Pirmininkei[1]

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

Endnotes:
  1. Pridedamas mero raštas Ministrei Pirmininkei: https://siauliai.lt/upload/media/user/21/Vitalio/Meras/MR_LRV_LSA_del_papildomu_islaidu__viesajame_transporte_kompensavimo.pdf

Source URL: https://ebus.lt/kreipesi-i-ministre-pirmininke-del-islaidu-kompensavimo-keleiviu-vezimo-imonems/