Latvijoje – esminiai pokyčiai tolimojo susisiekimo maršrutuose

by Lina | 7 kovo, 2018 5:25 am

Latvijos Autotransporto direkcija, kuri atsakinga už keleivių vežimą tolimojo susisiekimo maršrutais, priėmė sprendimą iš esmės sumažinti autobusų ridą. Toks buvo valstybės institucijų nurodymas, siekiant sumažinti nuostolingų reisų šalyje.

 

 

Numatyta, jog per metus autobusų rida turėtų sumažėti daugiau nei 4,1 mln. kilometrų. Autotransporto direkcija piktinasi, kad regionų vežėjai sabotuoja nutarimą ir nevykdo sprendimo. Rida sumažinta vos dešimtadaliu.

Šiuo metu iš beveik 1100 Latvijoje esančių autobusų maršrutų pasikeitimų įvyko 14-oje. Dar keletas maršrutų bus optimizuoti artimiausiu metu.

Autotransporto direkcijos teigimu, autobusų maršrutų likvidavimas neišvengiamas, kadangi valstybė jų visų nepajėgi finansuoti. Mes savo ruožtu galime prognozuoti, kad darbo netekę Latvijos vežėjai dar aktyviau brausis į Lietuvos keleivių vežimo rinką, jei bus paskelbti konkursai vežti keleivius tolimojo susisiekimo maršrutais. Autobusų maršrutų mažėjimas – ir didesnis nuosavų automobilių kiekis šalyje.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

 

 

Source URL: https://ebus.lt/latvijoje-esminiai-pokyciai-tolimojo-susisiekimo-marsrutuose/