Lenkai už skolas atsiima iš Charkovo troleibusus ir tramvajus

by Lina | rugpjūčio 26, 2015 3:19 am


avenue5[1]Teismas įpareigojo Charkovo miesto tarybą sumokėti įsiskolinimus už įsigytus iš Lenkijos gamintojų 57 troleibusus bei dešimt tramvajų, praneša „Naši dengi”.

2006-ųjų lapkričio 7-ąją lizingo kompanija „PP Lizing“, Charkovo įmonė „Gorelektrotrans“ bei transporto priemonių tiekėja AB „Duotrans“ pasirašė trišalę sutartį dėl troleibusų bei tramvajų įsigijimo. Iš viso įsigyta 90 troleibusų ir 10 tramvajų.

Tais pačiais metais Ukrainos Ministrų kabinetas patvirtino programą, remiantis kuria Charkovo miestas turėjo gauti kompensaciją už naujai įsigytas transporto priemones iš valstybės biudžeto. Tačiau kitais metais priimtas sprendimas, jog elektrinių transporto priemonių įsigijimas kompensuojamas tik tuo atveju, jei transporto priemonės įsigyjamos iš vietos gamintojų.

Tokiu būdu „Gorelektrotrans“  negavo žadėtų išmokų iš šalies biudžeto, įmonei kilo problemų atsiskaitant su tiekėjais.

Perkant troleibusus ir tramvajus, transporto priemonės užstatytos bankui. Kuomet kreditinė sutartis nebuvo vykdoma, per teismą iš įmonės nutarta išieškoti 47,60 mln. hrivnų. Kuomet tai nebuvo padaryta, teismas nusprendė, kad kreditorių reikalavimai gali būti patenkinti kaip užstatą paėmus transporto priemones.

Tokiu būdu 57 troleibusai bei 10 tramvajaus vagonų atiteko finansinėms įstaigoms. Dar 33 transporto priemonės priklauso finansinei kompanijai pagal kitą nutartį. Tokiu būdu Charkovo įmonei nepriklauso nė vienas iš lizingu įsigytų troleibusų bei tramvajų ir jie turi būti grąžinti kompanijoms, finansavusioms sandorįa.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/08/avenue5.jpg

Source URL: https://ebus.lt/lenkai-uz-skolas-atsiima-is-charkovo-troleibusus-ir-tramvajus/