Lietuva pirmoji regione imasi iniciatyvos užtikrinti tinkamą ir sąžiningą transporto infrastruktūros finansavimą

gruodžio 06 04:56 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis susitikime su Europos Sąjungos (ES) transporto komisare Violeta Bulc Briuselyje palietė tris Lietuvai aktualias temas – e-rinkliavų sistemos, ES „Mobilumo paketo“ ir projekto „Rail Baltica“ klausimus. Ministras taip pat paminėjo pasiekiamumo oro transportu ir skrydžių skatinimo svarbą Lietuvai.

 

 

„Lietuva tvirtai juda e-rinkliavų sistemos įvedimo link. Esame pirmi regione pradėję šią iniciatyvą. Manome, kad atstumu paremtas rinkliavų už naudojimąsi valstybinės reikšmės keliais modelis yra tinkama ir sąžininga priemonė transporto infrastruktūros finansavimui užtikrinti“, – pažymėjo susisiekimo ministras R. Masiulis.

ES transporto komisarė V. Bulc pagyrė Lietuvos planus ir pasiūlė apsvarstyti, kas galėtų jungtis prie e-rinkliavų sistemos tarpvalstybiniu mastu. Komisarė pasiūlė šiuo klausimu glaudžiau bendradarbiauti su Lenkija. Yra ir kitų šalių, su kuriomis jau galima partnerystė šioje srityje, pavyzdžiui, Portugalija, Bulgarija.

Komisarė taip pat informavo, kad galima ieškoti būdų e-rinkliavų sistemai įgyvendinti iš europinių finansavimo priemonių. 2018 m. gegužę planuojamas Europos Komisijos (EK) kvietimas teikti paraiškas skaitmeniniams projektams įgyvendinti.

ES „Mobilumo paketas“ yra labai aktualus tiek Lietuvos, tiek visos Europos vežėjams ir daugeliu klausimų tiesiogiai susijęs su transporto sektoriaus darbu. Lietuva siekia, kad EK pasiūlytas dokumentas, kurio nuostatų svarstymas persikėlė į Europos Parlamentą bei ES Tarybą, būtų pakoreguotas mūsų šalies vežėjams naudingiausia linkme.

Susitikimo metu buvo aptartos vežėjų problemos dėl balanso tarp tarptautinio transporto ir kabotažo, savaitinio poilsio ir grįžimo namo, dokumentų kiekio, kurį greičiausiai reikės turėti vairuotojui, ir patikrų kelyje, diskutuota dėl vežėjų iš trečiųjų šalių kontrolės klausimo. Komisarė patikino, kad vairuotojų komandiruočių taisyklės negalės būti taikomos gabenant krovinius tranzitu.

Abi pusės sutarė, kad Lietuvai labai svarbaus tarptautinės reikšmės projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo sėkmei daugiausia įtakos turės projekto partnerių sutarimas ir požiūrių bendrystė.

Kitų metų pradžioje planuojamas ES transporto komisarės V. Bulc vizitas į Lietuvą.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka