LKVA pasitarime – apie susitikimo su susisiekimo ministru rezultatus

by Lina | 17 sausio, 2022 6:52 am

Sausio 14-ąją Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidiumo nariai pakviesti aptarti krovininio ir keleivinio transporto vežėjų asociacijų susitikimo su susisiekimo ministru rezultatus. Taip pat kalbėta ir kitais keleivių vežėjams svarbiais klausimais.

Pasak G. Nakučio, be jo susitikime Susisiekimo ministerijoje dalyvavo Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso,  asociacijos „Linava“, Lietuvos mažų ir vidutinių vežėjų įmonių konfederacijos, Transporto inovacijų asociacijos atstovai, kurie su ministru aptarė kelionių leidimų su Rusija, Baltarusija, Ukraina klausimus, taip pat – su Kazachstano įvykiais susijusius klausimus ir Mobilumo paketo nuostatą dėl transporto priemonių grąžinimo į Lietuvą, šis klausimas gali būti aktualus ir keleivių vežėjams.

„Pristačiau ministrui dabartinę viešojo transporto situaciją, kuri kelia vežėjams daug nerimo. Mažėja keleivių miesto viešajame transporte, tuo pačiu didėja savivaldybių išlaidos. Tolimojo susisiekimo vežėjų ateitis neaiški, jų pajamos gerokai sumažėjusios dėl koronaviruso pandemijos, nuostolius vežėjai dengia savo sąskaita. Kabėjau apie tai, kad reikėtų viešojo transporto skatinimo plano, apsvarstyti galimybę netaikyti kelių mokesčio tolimojo susisiekimo maršrutų autobusams, numatyti daugiau galimybių finansuoti keleivinį transportą“, – sakė G. Nakutis.

Jo teigimu, susitikimas buvo konstruktyvus, labai reikalingas, aptarti ne vien krovinių, bet ir keleivių vežėjams aktualūs klausimai: „Kalbėjome ir apie saugumo situaciją šalyje – apie tai, kad šiuo metu padėtis aplink Lietuvą itin nestabili, tiek dėl Astravo atominės elektrinės, tiek dėl situacijos Ukrainoje. Labai svarbu, kad keleivių vežėjai būtų pasirengę spręsti galimas problemas“.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/lkva-pasitarime-apie-susitikimo-su-susisiekimo-ministru-rezultatus/