LTSA tikslina reikalavimus valstybiniams transporto priemonių numerio ženklams

by Lina | birželio 27, 2022 3:34 am

Lietuvos transporto saugos administracija patikslino reikalavimus transporto priemonės valstybinio numerio ženklo tvirtinimui. Reikalavimuose patikslinta valstybinio numerio ženklo tvirtinimo vieta ir būdas, žymenų įskaitomumas, taip pat nustatyti reikalavimai valstybinio numerio ženklo žymenų zonoms, kuriose negalės būti jokių tvirtinimo elementų ir su jais susijusių kiaurymių.

Detalūs reikalavimai, kuriuos privalės žinoti kiekvienas vairuotojas, nurodyti Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimuose, kurių pakeitimo projektas birželio 17 d.  paskelbtas[1] viešai ir prieinamas visiems, norintiems susipažinti. Planuojama, kad pokyčiai įsigalios nuo rudens.

„Reikalavimai valstybiniams numerio ženklams yra seniai numatyti, tačiau dabar tikslas – detalizuoti, ko negali būti. Tiksliname reaguodami į Lietuvos kelių policijos tarnybos susirūpinimą dėl pasitaikančių atvejų, kai pažeidimo fiksavimo sistemos klaidingai nuskaito transporto priemonių valstybinio numerio ženklus. Valstybinio numerio ženklų sistemos negali nuskaityti, kai šis yra pažeistas, nešvarus, išblukęs ir pan.“, – sako Transporto veiklos skyriaus vedėjas Virginijus Čiškauskas.

Projekte patikslinta, kad prie transporto priemonės pritvirtintas valstybinio numerio ženklas negali būti apgadintas, užterštas ar surūdijęs, uždengtas apsauginėmis medžiagomis, sulankstytas ar kitokiu būdu pakeistos formos.  Reikalavimuose taip pat detalizuojama, kad valstybinio numerio ženklo žymenų zonose neturi būti jokių tvirtinimo elementų ir su jais susijusių kiaurymių.

Valstybinio numerio ženklo būklė vertinama privalomosios techninės apžiūros metu. Dabar ženklo neatitiktis reikalavimams vertinama kaip nedidelis trūkumas, tačiau reikalavimų projekte siūloma sugriežtinti vertinimą ir traktuoti tai kaip didelį.

Svarbi žinia vairuotojams, kad šis sugriežtinimas turės pereinamąjį 2 metų laikotarpį. Tai reiškia, kad privalomosios techninės apžiūros metu užfiksavus ženklo neatitiktį reikalavimams vairuotojas trūkumus turės pašalinti iki kitos apžiūros, kurios metu toks trūkumas jau bus vertinamas kaip didelis ir vairuotojas negaus techninės apžiūros.

2 metų laikotarpis skaičiuojamas nuo reikalavimų projekto įsigaliojimo dienos.

LTSA kviečia visuomenę bei suinteresuotas šalis iki liepos 7 d. teikti argumentuotus pasiūlymus ir pastabas. Tai padaryti galima keliais būdais:

LTSA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. paskelbtas: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/0b2720b0ee2f11ec8a3a9ec3b65fdf23?positionInSearchResults=0&searchModelUUID=26c22d3b-92e0-4088-b6c5-26fc12497d43

Source URL: https://ebus.lt/ltsa-tikslina-reikalavimus-valstybiniams-transporto-priemoniu-numerio-zenklams/