Malaizijoje – greitųjų elektrinių autobusų sistema

birželio 24 18:35 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

 apie-byd-greitDrauge su Malaizijos valdžia Kinijos BYD kompanija pradėjo įgyvendinti projektą, skirtą įdiegti BRT sistemą sostinėje Kvalalampūre.

 

Kaip žinia, greitieji autobusų maršrutai skiriasi nuo įprastų tuo, kad transporto priemonių greitis juose yra gerokai didesnis. Įgyvendinant projektą, Kvalalampūras įsigijo 15 elektrinių BYD autobusų. Projektą įgyvendina viena iš didžiausių Malaizijos statybos kompanijų – „Sunway Group“ drauge su didžiausiais šalies vežėjais.

Tam, kad autobusai važiuotų iš tiesų greitai, būtina atskirti specialias juostas, taip pat įrengti specialias stoteles, primenančias tramvajaus: uždaras iš visų pusių, su įrengtais turniketais bei bilietų kasomis.

Projektas Malaizijoje ypatingas tuo, jog greitaisiais maršrutais važinės tik elektriniai autobusai.

Pirmojo maršruto ilgis – 5,4 kilometro. Jis drieksis pro ligonines, universitetus, taip pat komercinius, prekybos centrus bei gyvenamuosius rajonus. Maršrute – septynios stotelės, autobusai važinės kas keturias minutes, o visą maršrutą įveiks per pusvalandį.

Pirmuosius du mėnesius vežėjai keleivius veš nemokamai. Planuojama, jog daugiau nei 500 tūkst. žmonių pasinaudos šia paslauga.

Elektriniai BYD autobusai šiuo metu laikomi vienais iš efektyviausių bei patikimiausių pasaulyje. Vieną kartą įkrauti, jie gali nuvažiuoti daugiau nei 250 kilometrų. Juose naudojamos itin efektyvios geležies fosfatų baterijos, taip pat rekuperacininė sistema, įkraunanti baterijas autobusą stabdant.

 

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka