Maskvoje – nauja viešojo transporto rūšis

birželio 07 03:19 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Rusijos sostinėje atsirado pirmieji dviračių nuomos punktai. Projektą realizavo miesto valdžia drauge su Maskvos banku.

Iš pradžių atidaryta pirmieji 50 dviračių nuomos punktų, vėliau jų daugės iki 114. Šiuo metu yra tūkstantis dviračių, o iš viso jų bus 1,7 tūkst., praneša „Vesti.ru“.

Norintieji pasinaudoti dviračių nuomos paslauga, turi užsiregistruoti interneto puslapyje velobike.ru ir turėti banko kortelę. Ji reikalinga tam, kad, negrąžinus dviračio, būtų aišku, kas jį išsinuomavo.

Visi dviračių nuomos punktai išsidėstę Maskvos centre, dviratį galima pasiimti viename punkte, o grąžinti kitame. Nuomos punktai dirbs visą parą.

Rusijos sostinėje daug dėmesio skiriama dviračių eismo plėtrai. 2013-aisiais dviračių takų padaugėjo nuo 82 iki 130 kilometrų. Ateityje planuojama miestiečiams nemokamai dalinti brošiūras su dviratininkų eismo taisyklėmis. Jose bus galima rasti informaciją apie tai, kaip naudotis dviračiu Maskvoje, kokie yra apribojimai, kur galima važinėti, taip pat patarimai dėl aprangos, vaikų vežimo taisyklės, baudos ir patarimai dėl pirmosios pagalbos teikimo.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.