Mažuma profesinių sąjungų aktyvistų pažeidžia daugumos darbuotojų interesus

by Lina | 9 vasario, 2016 6:53 am

kauno-trol (1)[1]Šiandien Kauno troleibusų parko vairuotojų profesinė sąjunga kartu su Kauno transporto įmonių darbuotojų profesine sąjunga rengia mitingą prie Kauno miesto savivaldybės, tuo pažeisdamos kolektyvinę sutartį ir siekdamos sukelti suirutę bendrovėje „Kauno autobusai“.

 

„Norėtume atkreipti dėmesį, kad tai tėra bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų nesutarimai, kurie vienos pusės sąmoningai perkeliami į viešumą, siekiant sukelti sumaištį ir išprovokuoti socialinę krizę bendrovėje, – sako bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Šios dvi profesinės sąjungos, atstovaujančios vos 15 procentų visų bendrovės darbuotojų, deklaratyviais šūkiais klaidina  savo narius ir kitus darbuotojus, agresyviais veiksmais siekia pažeisti beveik 1000 kitų darbuotojų interesus. Manau, kad pasirinkdamos ne bendro dialogo, o triukšmingos kovos poziciją, minėtosios profesinės sąjungos atitrūksta nuo savo pirminės funkcijos ir tikslo.“

Konfliktinės situacijos esmė – profesinių sąjungų kova dėl teisės pasirašyti naują kolektyvinę sutartį. 2013 m. balandžio 5 d. UAB „Kauno autobusai“ pasirašyta kolektyvinė sutartis su Darbuotojų profesine sąjunga galioja iki š. m. balandžio 5 d. Kadangi bendrovėje veikia 4 profesinės sąjungos, pagal galiojančius įstatymus jos visos buvo kviečiamos sudaryti jungtinę profesinę sąjungų atstovybę ir pradėti šalių derybas dėl naujos kolektyvinės sutarties. Į kvietimą atsiliepė tik viena iš keturių – Darbuotojų profesinė sąjunga, vienijanti 480 bendrovės darbuotojų. Kitos profesinės sąjungos, vienijančios mažiau nei 200 darbuotojų, ignoravo bendrovės vadovybės kvietimą siekti bendro sutarimo dėl jungtinės profesinių sąjungų atstovybės sudarymo. Dėl šios priežasties š. m. sausio 15 d. buvo pasirašytas susitarimas tarp bendrovės generalinio direktoriaus M. Grigelio ir Darbuotojų profesinės sąjungos, atstovaujamos pirmininko Broniaus Bučelio, kuriame numatyta surengti darbuotojų susirinkimą (konferenciją), į kurią būtų deleguoti pačių darbuotojų išrinkti atstovai. Konferencijos delegatai spręstų, kuriai iš profesinių sąjungų suteikti įgaliojimus derėtis, sudaryti ir pasirašyti kolektyvinę sutartį.

Delegatų rinkimų metu išryškėjo tendencijos, jog mažumai darbuotojų atstovaujančios profesinės sąjungos siekia apsunkinti rinkimus į konferenciją, agituoja juos ignoruoti, sąmoningai pateikia klaidingą informaciją apie vykstančius procesus, bando neleisti civilizuotai, Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka priimti kolektyvinę sutartį, kuri gina visų bendrovės darbuotojų interesus ir užtikrina jų teises.

Šiuo metu ginčas perduotas nagrinėti Kauno apylinkės teismui.

„Mums svarbi darbuotojų gerovė, visuomet stengiamės atsižvelgti į darbuotojų interesus. Būtent tinkama socialinė atmosfera ir palanki darbo aplinka leidžia pasiekti realių teigiamų rezultatų, – teigia M. Grigelis. – Kadangi bendrovė yra socialiai atsakinga įmonė, vienareikšmiškai galima traktuoti, kad tokie mažumos profesinių sąjungų aktyvistų veiksmai daro žalą ir miesto interesams. Tokiais neadekvačiais veiksmais žeminamas miesto vardas, bandoma dirbtinai sukelti grėsmę mūsų paslaugų vartotojams. Norėčiau patikinti, kad profesinių sąjungų nesutarimai tikrai nesutrikdys stabilaus bendrovės darbo, o kauniečiai gali būti ramūs, kad miesto autobusai ir troleibusai keleivius veš įprasta tvarka.“

Ramunė Tarandė

UAB „Kauno autobusai“ viešųjų ryšių specialistė

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/02/kauno-trol-1.jpg

Source URL: https://ebus.lt/mazuma-profesiniu-sajungu-aktyvistu-pazeidzia-daugumos-darbuotoju-interesus/