Naujovės Šiaulių viešajame transporte

gegužės 18 02:11 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

 Šiaulių autobusuose veikiančio elektroninio bilieto sistema siūlo vis didesnį kelionės bilietų pasirinkimą, todėl siekiama, kad prie patogesnio atsiskaitymo būdo pereitų ir iki šiol e. bilietu nesinaudoję keleiviai. Gerinant paslaugų prieinamumą, mieste atsiranda vis daugiau vietų, kur galima papildyti e. bilietą, taip pat tikimasi, kad modernų atsiskaitymo už kelionę būdą vis daugiau keleivių rinksis ir norėdami sutaupyti.

Šiaulių miesto politikai ir keleivių vežėjai svarsto galimybę su e. bilietu važiuojantiems 70-ies metų sulaukusiems senjorams taikyti naują lengvatą – savaitgaliais nemokamai naudotis viešuoju transportu.  O didinant eismo saugumą, trumpinant kelionės trukmę ir siekiant patogesnio aptarnavimo,  kartu numatoma apvalinti autobuse parduodamų bilietų įkainį. Iš anksto bilietu nepasirūpinę keleiviai, pirkdami jį autobuse, mokėtų 1 eurą. Apvalesnė suma būtų gerokai patogesnė ir vairuotojams, ir patiems keleiviams, nebereikėtų ilgai skaičiuoti grąžos, o  vairuotojai greičiau grįžtų prie atsakingų savo tiesioginių pareigų. Manoma, kad toks sprendimas leistų autobusams daug tiksliau laikytis važiavimo grafikų.

Turbūt didžioji dalis viešuoju transportu keliaujančių šiauliečių ko ne kasdien mato, kaip įlipę keleiviai perka bilietus autobuse. Skaičiuoti grąžą ir parduoti bilietus vairuotojai dažnai baigia jau pajudėję iš stotelės. Tai nėra patogu vairuotojui, taip didėja pavojus eismo saugumui, ypač piko metu.

„Tik nedidelė dalis miesto autobusais važinėjančių šiauliečių vis dar perka bilietus iš vairuotojo, todėl raginame gyventojus drąsiau naudotis tikrai patogia elektronine kortele ir taip sutaupyti. Vienos kelionės kaina, atsiskaitant e. laikmena, Šiauliuose išlieka mažiausia tarp didžiųjų miestų. O įvedus dar naują lengvatą, senjorams būtų sudaryta galimybė aktyviau lankytis miesto renginiuose, pabendrauti su draugais ir artimaisiais, nuvykti į sodą ar susitvarkyti kitus svarbius reikalus. Taip pat tolygiau išnaudotume miesto transportą. Darbo dienomis juo daugiau naudotųsi dirbantieji ir moksleiviai, savaitgaliais – senjorai“, – komentavo mero pavaduotojas Justinas Sartauskas.

Autobusuose parduodamų bilietų kaina ir nauja lengvata bus svarstoma artimiausiuose Šiaulių miesto savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose, Tarybos nariai ją tvirtinti turėtų gegužės 25 dieną.

„Tai aktualus miesto bendruomenei klausimas, todėl svarstydami jį labai norėtume išgirsti ir šiauliečių nuomonę. Mes manome, kad, kalbant apie viešąjį transportą, eismo saugumas ir tikslus grafikų laikymasis yra prioritetiniai dalykai, tačiau gali būti ir kitokių pasiūlymų. Savo nuomonę kviečiu išsakyti svarstant šį klausimą Tarybos komitetuose arba Tarybos posėdyje“, – sakė Šiaulių meras.

Pasak Artūro Visocko, svarstant miesto gyventojams itin aktualius klausimus, šiauliečiai visuomet kviečiami kuo aktyviau reikšti savo nuomonę, nuolat laukiama konstruktyvių pasiūlymų dėl rengiamų sprendimų.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka