Nesenstantys „Volkswagen Transporter“

gruodžio 15 05:46 2012 Spausdinti straipsnį Istorija

Pirmasis „Volkswagen Transporter“, pavadintas „Bull“, nuo gamyklos Volfsburge konvejerio nuriedėjo 1950-aisiais. Nuo tada vokiški komerciniai automobiliai laikomi vienais iš populiariausių ir labiausiai perkamų Europoje.

„Bull“ gaminti naudojant Ferdinando Porsche sukonstruotą važiuoklę ir kitus agregatus, jie galėjo vežti aštuonis žmones arba iki 750 kg sveriančius krovinius. Naujieji komerciniai automobiliai sparčiai išpopuliarėjo ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje; jau 1954-aisiais buvo pagamintas tūkstantasis transporteris. Tuo metu jau buvo keletas „Volkswagen“ modifikacijų – nuo pikapo atviru kėbulu iki furgono. Per dieną gamykloje Volfsburge tuo metu būdavo pagaminama po 80 transporterių.

Nebeišsitekdami senojoje gamykloje, 1955-aisiais vokiečiai pradėjo statyti naują specialiai „Volkswagen Transporter“ skirtą gamyklą Hanoveryje. Čia pagaminti transporteriai nuo Volfsburgo „brolių“ skyrėsi paaukštintu priekiniu stiklu bei „kepurėle“ virš jo. Šiek tiek vėliau Hanoveryje pradėti gaminti ir 34 AG varikliai, skirti „Volkswagen Transporter“. 1962 m. spalio 2 d. Hanoveryje pagaminamas milijoninis transporteris. Šios transporto priemonės išpopuliarėja ne tik Vokietijoje ar Europoje: nedideli autobusėliai tampa JAV hipių judėjimo simboliu. Iki 1967 m. pabaigos Hanoveryje surinkta dar 800 tūkst. pirmosios kartos „VW Transporter“.

1983 m. pradėtas gaminti komfortiškesnis „Volkswagen“ modelis „Caravelle“, o 1990 m. pasirodė pirmasis „Volkswagen Transporter T4“. Mikroautobuso konstrukcija buvo gerokai pakeista: įdiegti priekiniai varomieji ratai, naujas tiltas su nepriklausoma pakaba priekyje.

2003 m. pradėta „Volkswagen Transporter T5“ gamyba, o 2007-aisiais jau buvo parduota daugiau nei dešimt milijonų transporterių.

Štai jau daugiau nei 60 metų gaminamas garsusis transporteris, ir modelio istorija dar nesibaigia. Jau sukurtas konceptinis „Volkswagen Mikrobus“, kurio formos primena legendinį praėjusio amžiaus transporterį. Specialistai iš Volfsburgo sugeba sukurti įsimintinus modelius, įdiegdami naujas technologijas ir realizuodami savo idėjas.

Daugiau apie VW „Transporter“ istoriją galite sužinoti iš filmuotų kadrų:

http://www.youtube.com/watch?v=al3SVOQPauk&feature=player_embedded

Parengė Lina Jakubauskienė

Gamintojų nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.