Nuo balandžio 1-osios galima važiuoti su vasarinėmis padangomis, ką daryti su senosiomis?

by Lina | 2 balandžio, 2024 3:55 am

Aplinkosaugininkai primena nemesti senų padangų bet kur, nes jos teršia aplinką. Gyventojai keisdami padangas autoservise gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek jų keičiama. 

Kelių eismo taisyklės numato, kad su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios, o nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Pernai rugsėjo mėnesį pradėjusiame veikti interaktyviame žemėlapyje „Tvarkau Lietuvą“[1] , kuriame gyventojai gali nufotografuoti ir pranešti apie gamtoje išmestas atliekas, vieni dažnesnių pranešimų – apie pamiškėse paliktas padangas.

Kur dėti senas padangas ir kitas automobilines atliekas  

Didelių gabaritų transporto priemonių padangų tvarkymas

Didelių gabaritų transporto priemonių: traktorių, kombainų, vilkikų, autobusų ir pan. padangos taip pat turi būti tvarkomos laikantis aplinkosaugos reikalavimų.

Ūkininkai gali kreiptis į importuotoją ar pardavėją, iš kurio pirko padangas. Pardavėjas turi nemokamai jas išvežti ir sutvarkyti. Padangos negali būti grąžinamos klientui, o turi būti perduotos atliekų tvarkytojams. Vilkikų, autobusų padangos taip pat surenkamos. Įmonės, kurių veikloje susidaro didelių gabaritų padangų atliekos, turi tvarkyti jas pagal teisės aktų reikalavimus[4].

Pasitaiko atvejų, kai gyventojas nusipirkęs žemės sklypą jame randa didelių gabaritų transporto priemonių padangų atliekų. Tuomet reikia kreiptis į savivaldybę dėl galimybės priduoti atliekas surenkant jas apvažiavimo būdu arba kreiptis į atliekų tvarkytojus tiesiogiai. Kai kurios didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės priima dideles padangas už mokestį.

Atsakomybė 

Baudos už į aplinką išmestas atliekas numatytos Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnyje. Baudos dydis gali svyruoti nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio ir nuo to, ar išmestos atliekos pavojingos, ar ne.

Taip pat gali būti skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala. Tais atvejais, kai padangos deginamos, skiriama bauda ir skaičiuojama žala aplinkai.

Reikalavimai padangų importuotojams ir gamintojams

Daugiau informacijos apie transporto priemonių ir jų dalių tvarkymą galima rasti Aplinkos apsaugos departamento paruoštoje atmintinėje[7].

Jei kyla klausimų apie aplinkos apsaugos reikalavimus, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu +370 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt[8].

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. „Tvarkau Lietuvą“: https://tvarkaulietuva.lt/
  2. www.atliekos.lt: https://atliekos.lt/
  3. ATVR: https://atvr.aplinka.lt/;jsessionid=a85d01851fbfbb2ed28a538b271e
  4. reikalavimus: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.302440?jfwid=
  5. sąvade: https://www.gpais.eu/viesi-savado-duomenys
  6. GPAIS: https://www.gpais.eu/
  7. atmintinėje: https://aad.lrv.lt/lt/konsultacijos/atmintines/atliekos/atlieku-pridavimas/transporto-priemones-ir-ju-dalys/
  8. konsultacijos@aad.am.lt: mailto:konsultacijos@aad.am.lt

Source URL: https://ebus.lt/nuo-balandzio-1-osios-galima-vaziuoti-su-vasarinemis-padangomis-ka-daryti-su-senosiomis/