Seimas svarstys siūlymą nustatyti atvejus, kada darbuotojų sveikatos patikrinimai nebebūtų finansuojami valstybės biudžeto lėšomis

spalio 13 03:51 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seimui pristatė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų projektą Nr. XIVP-912, kuriuo siūloma nustatyti, kad darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, nebebūtų finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Įstatymo projektu siūloma, kad darbuotojų, dirbančių ar vykdančių veiklą, nurodytą Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąraše, sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos būtų finansuojami nebe valstybės biudžeto, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia, – darbdavio lėšomis. Numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės:

1) kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas – tokiu atveju darbuotojas negali būti atsakingas už tai, kad nesiskiepija (tai nėra jo sprendimas, nes nėra laisvo pasirinkimo tarp galimybės skiepytis ir tikrintis sveikatą) ir patirti išlaidų dėl valstybės įpareigojimo tikrintis sveikatą vykdymo;

2) kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų – tokiu atveju darbuotojas taip pat negali būti laikomas atsakingu dėl nesiskiepijimo.

Sveikatos patikrinimai išliktų finansuojami valstybės biudžeto lėšomis, kai jie būtų vykdomi darbovietėje nustačius protrūkį.

Siūloma, kad nauji reikalavimai įsigaliotų gruodžio 1 d.

Po pateikimo projektui pritarė 64, prieš balsavo 36, susilaikė 12 Seimo narių. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti spalio 14 d.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka