Paaiškėjo geriausi autobusų, troleibusų vairuotojai bei vairuotojai sargai

by admin | liepos 4, 2014 1:11 pm

Šiandien, liepos 4-ąją, į varžybų trasą stojo bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ autobusų, troleibusų vairuotojai bei vairuotojai sargai. Šventė buvo skirta Lietuvos Valstybės dienai paminėti.

„Panašias varžybas rengiame jau devintąjį kartą. Šiemet dalyvių buvo kaip niekada daug – varžėsi dešimt autobusų, aštuoni – troleibusų vairuotojai bei šeši vairuotojai sargai“, – sakė bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Prieš pademonstruodami savo sugebėjimus vairavimo trasoje, visi varžybų dalyviai turėjo atlikti KET testus. „Užduotys buvo analogiškos kaip ir per „Regitros“ egzaminus. Džiugu, kad visi, panorę dalyvauti varžybose, teorinę rungtį atliko puikiai – dalyvauti vairavimo rungtyje atrinkome tik tuos žmones, kurių testų rezultatai buvo teisingi 93-96 proc.“, – sakė autobusų parko vadovas Jurijus Zaranka.

Pasak jo, varžybų trasa parinkta taip, kad vairuotojai galėtų pademonstruoti manevravimo sugebėjimus, tikslumą, atidumą. „Viešojo transporto vairuotojams nereikia greičio. Jiems svarbu važiuoti saugiai, vežti keleivius patikimai. Todėl itin daug dėmesio skyrėme taisyklingam vairavimui“, – teigė J. Zaranka.

Autobusų bei troleibusų vairuotojams parinktos kitokios trasos – dėl savo specifikos troleibusai ne visas užduotis galėjo įveikti. Tačiau tiek vienų, tiek ir kitų transporto priemonių vairuotojams teko važiuoti slalomo trasa, įvairuoti transporto priemonę į improvizuotą garažą, sustabdyti tiksliai nurodytoje vietoje. Be baudos taškų, kurie buvo skiriami už neatliktą užduotį ar nuverstą gairelę, šįkart pravažiuoti nepavyko nė vienos transporto priemonės vairuotojui.

Tarp troleibusų vairuotojų geriausiai pasirodė Algirdas Petkevičius, vienintelis be klaidų atlikęs KET testą. Jam puikiai sekėsi ir vairavimo rungtis. „Vairuodamas padariau klaidų, todėl nesitikėjau laimėti. Ši rungtis reikalauja susikaupimo, manevravimo įgūdžių“, – sakė A. Petkevičius.

Tai – ne pirmoji patyrusio vairuotojo pergalė varžybų trasoje; jis jau buvo pripažintas geriausiu ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Troleibuso vairuotoju jis pradėjo dirbti 1980-aisiais, tačiau 1992-aisiais išėjo ieškoti kito darbo. „2009-aisiais teko iš naujo prisiminti troleibuso vairuotojo įgūdžius. Troleibusų vairuotojų varžybose teko dalyvauti ne vieną kartą, rungdamasis su kolegomis iš Baltijos šalių, ne kartą laimėjau pirmąją vietą. Trasa, kurią teko įveiktį šį kartą, buvo beveik tokia pati, kaip ir išbandytos anksčiau – joje nereikėjo greičio, svarbu buvo manevruoti tiksliai“, – sakė A. Petkevičius.

Susumavus rezultatus, antrąją vietą laimėjo Vitold Narkovskij. Trečias liko Artūras Kološevskis.

Tarp autobusų vairuotojų geriausiai pasirodė Arūnas Paukštis, taip pat KET testą išsprendęs be klaidų. Antrąją vietą užėmė Marjan Viršumirskij, trečią – Ernestas Kuralavičius.

Vairuotojams sargams šįkart teko pakeisti kairįjį priekinį autobuso ratą. Jie turėjo techninės pagalbos automobiliu privažiuoti prie „sugedusio“ autobuso, parengti savo darbo vietą ir pakeisti ratą. Vėliau surinkti darbo priemones į techninės pagalbos automobilį ir nuvairuoti jį į reikiamą vietą. „Visi vairuotojai sargai pasirodė puikiai. Prasčiausias rezultatas – dešimt minučių. Įdomu, ar daug lengvųjų automobilių vairuotojų gebėtų per tokį trumpą laiką pakeisti savo transporto priemonės padangą?“, – klausė J. Zaranka.

Vairuotojų sargų varžybų nugalėtojo Jurijaus Skorulskio laikas – 6 min. 31 sek., kuris nepadarė nė vienos klaidos ir atlikdamas KET testą. Antras liko Jaroslav Gaidukevič, pakeitęs ratą per 6 min. 42 sek. Per 9 min. tai padaryti pavyko Valdui Voleikai, kuriam taip pat pavyko KET testą atlikti be nė vienos klaidos.

Pirmųjų vietų laimėtojai bus apdovanoti taurėmis, be to, jiems bus pakelta kvalifikacijos klasė. Antrųjų ir trečiųjų vietų laimėtojams bus pakelta kvalifikacijos klasė.

Be to, pirmųjų trijų vietų laimėtojams bus suteikta galimybė dalyvauti respublikinėse vairuotojų meistriškumo varžybose.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

Source URL: https://ebus.lt/paaikjo-geriausi-autobus-troleibus-vairuotojai-bei-vairuotojai-sargai/