Paaiškėjo, kokiais naujais autobusais važinės šiauliečiai

by Lina | 8 spalio, 2022 7:31 am

UAB „Busturas“ įvykdžiusi visas procedūras, pasirašė sutartį su pirkimo konkurso laimėtoju UAB „Adampolis“ dėl 10 vnt. naujų žemagrindžių (angl. low floor) vienaaukščių miesto tipo hibridinių autobusų, naudojančių suslėgtąsias gamtines dujas ir elekros energiją. Pagal šią sutartį mūsų mieste jau visai netrukus važinės naujutėlaičiai MAN Lion‘s City 12 autobusai. Preliminarus autobusų atvykimo į mūsų miestą laikas – 2023 metų vasara.

 

Primename, kad dar 2021 m. rugsėjo 2 d. Šiaulių miesto savivaldybės taryba savo sprendimu Nr. T-353 pritarė autobusų parko atnaujinimui pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2021 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. D1-344 patvirtintą Klimato kaitos programos priemonę „Miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas, skatinant naudoti elektra, biometanu, suslėgtomis gamtinėmis dujomis, suskystintomis gamtinėmis dujomis varomas transporto priemones“. Ir jau 2022 m. sausio 27 d. su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pasirašyta sutartis, pagal kurią nustatomos finansavimo sąlygos ir administravimo tvarka teikiant finansavimą Klimato kaitos programos lėšomis projektui „Šiaulių miesto viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas” įgyvendinti. Šia sutartimi APVA įsipareigoja sutartyje numatytomis sąlygomis UAB „Busturas“ skirti 1375000 Eur subsidiją naujų autobusų pirkimui, o UAB „Busturas“ lėšos sudarys 1624 000 Eur.

Viešojo transporto patrauklumo gerinimas yra įmonės prioritetas, todėl su nekantrumu laukiame šių naujutėlaičių autobusų, kurie ne tik papuoš mūsų miesto gatves, bet ir pagerins teikiamos paslaugos kokybę bei bus draugiški aplinkai.

IMG 20221004 103009

Source URL: https://ebus.lt/paaiskejo-kokiais-naujais-autobusais-vazines-siaulieciai/