Padangų gumos iš kiaulpienių gamyklos atidarymas – jau šiemet

by Lina | 21 rugsėjo, 2018 3:58 am

„Continental“ eksperimentinių „Taraxagum Lab Anklam“ gamybinių patalpų įrengimas vyksta pilnu pajėgumu – čia sumontuoti pirmieji įrenginiai, skirti natūralią gumą – kaučiuką išgauti iš kiaulpienių šaknų. „Visi darbai vyksta tiksliai pagal grafiką,“ – kalbėdamas apie bandomąją gamyklą, kurioje pirmą kartą pasaulyje serijiniu būdu iš kiaulpienių šaknų bus išgaunamas kaučiukas, sako projekto vadovas dr. Carstenas Venzas. „Iš pradžių nugąstavome, kad nepavyks laiku išauginti reikiamo kiekio kiaulpienių, tačiau tai pavyko padaryti laiku ir viskas einasi pagal planą.“

 

 

 

Šiandien svarbiausia užduotis – užtikrinti, kad jau šio rudenio pabaigoje pradėtų veikti pirmoji pasaulyje gamykla, kurioje iš kiaulpienių šaknų pramoniniu būdu būtų išgaunamas kaučiukas, skirtas padangų gamybai. Bandomojoje gamykloje jau sumontuotas specialus maždaug 50 m2 ploto ir beveik 40 tonų svorio įrenginys. Pradėjus veiklą, čia bus išgaunama žymiai daugiau natūralios gumos iš kiaulpienių šaknų, nei tai buvo įmanoma įprastoje laboratorijoje.

„Continental“ atlieka kaučiuko gavybos iš kiaulpienių šaknų industrializavimo tyrimus „Taraxagum Lab Anklam“ laboratorijoje, kurioje kaip žaliava naudojamos vidutinių platumų klimato juostoje kitoms kultūroms auginti netinkamose žemėse auginamos kiaulpienės. Padangų gamintojas šią kiaulpienių gumą ketina naudoti kaip visavertę ir aplinką tausojančią alternatyvą atogrąžų miškuose išgaunamam kaučiukui, žymiai sumažinant logistikos išlaidas ir su pervežimu susijusį poveikį aplinkai.

Continental informacija ir nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/padangu-gumos-is-kiaulpieniu-gamyklos-atidarymas-jau-siemet/