Paryžiuje populiarėja nauja viešojo transporto rūšis

by admin | vasario 27, 2013 4:53 am

Prancūzijos sostinėje populiarėja nauja viešojo transporto rūšis – nedideli elektriniai automobiliai, kuriuos galima išsinuomoti.

Dalis paryžiečių dėl jų netgi atsisako nuosavų automobilių. Elektrinių automobilių nuomos paslauga – palyginti nebrangi, o jos patogumas – akivaizdus; nereikia ieškoti statymo aikštelių, nervintis dėl brangstančio benzino ar dyzelino. Be to, transporto priemonės yra ekologiškos ir važinėja itin tyliai.

Ši nauja viešojo transporto rūšis Paryžiuje atsirado maždaug prieš metus, pasiūlius miesto savivaldybei. Elektrinį automobilį galima bet kuriuo metu pasiimti vienoje iš jų stovėjimo aikštelių, o palikti jį kitoje. Prancūzijos sostinėje jau yra daugiau nei tūkstantis tokių automobilių statymo aikštelių, jose visada yra laisvų vietų. Kiekvienoje aikštelėje yra ir elektros įkrovimo stotelės.

Nors projektas dar neatsipirko, tačiau nuomojamais elektriniais automobiliais jau važiavo daugiau nei milijonas žmonių.

Didžiausias elektrinių automobilių minusas tas, kad jie gali važinėti tik Paryžiuje. Vieną kartą įkrauti automobiliai nuvažiuoja 250 kilometrų, o elektros įkrovimo stotelių už miesto ribų kol kas nėra.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/paryiuje-nauja-vieojo-transporto-ris/