Patvirtinta metodika padės savivaldybėms gerinti saugų eismą

rugsėjo 16 03:39 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Valstybinės reikšmės keliuose jau 10 metų naudojamos specialiosios „Juodųjų dėmių“ (JD) nustatymo ir šalinimo metodikos efektyvumas akivaizdus: iki 2014 m. avaringų kelio ruožų sumažėjo 7 kartus. Šių metų rugsėjo 2 d. patvirtinta JD nustatymo ir šalinimo gatvėse ir vietinės reikšmės keliuose metodika, kuri leis nustatyti „juodąsias dėmes“ savivaldybių teritorijose.

„Ši metodika padės pagerinti eismą saugą savivaldybių gatvėse ir keliuose. Dabar savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas galės tiesiogiai skirti efektyviausioms ir ekonomiškai naudingiausioms saugaus eismo priemonėms“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

JD metodika – paprastas ir efektyvus būdas identifikuoti avaringiausias vietas. Nustačius avaringus taškus ir trumpus gatvių ruožus, diegiamos priemonės gali būti gana lokalios ir palyginti nebrangios. Taip užtikrinama, kad saugaus eismo veikla visų pirma vykdoma avaringiausiose vietose.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.