Po Kauno rajono kelius pasklido baltai raudoni autobusai

by admin | lapkričio 17, 2012 5:08 am

Penktadienį, lapkričio 16-ąją, Kauno rajono gyventojai galėjo apžiūrėti penkis naujutėlius pusiau žemagrindžius „Temsa MD9 LE“. Išsyk po pristatymo, raudona ir balta spalva nudažytos ir rajono simbolika papuoštos transporto priemonės išvažiavo į Kauno rajono kelius.

Naujus, modernius autobusus Kauno rajono gyventojams pateikė bendrovė „Kautra“. Transporto priemonės tinka vežti žmones su negale; jose – 25 sėdimos ir 38 stovimos vietos, viena vieta neįgaliojo vežimėliui.

Pasak bendrovės „Kautra“ rinkodaros direktoriaus Gintauto Pakuso, naujieji „Temsa MD9 LE“ yra pagaminti iš nerūdijančio plieno, tvirti ir gerokai lengvesni už savo pirmtakus. Kaip žinia, mažiau sveriantys autobusai sunaudoja ir mažiau degalų.

Ant autobusų sumontuotos modernios švieslentės. Dideli langai, galiniai LED žibintai, gera garso izoliacija, nepriekaištinga kondicionavimo sistema užtikrins patogų važiavimą keleiviams ir vairuotojui bet kuriuo metų laiku.

Devynių metrų ilgio baltus autobusus su raudonu priekiu pakaunės gyventojams bus lengva atpažinti, nes juos puošia Kauno rajono herbas ir užrašai.

Pirmieji penki „Temsa“ autobusai jau veža Lapių, Domeikavos, Karmėlavos, Raudondvario, kitų seniūnijų gyventojus. Iš viso „Kautra“ įsigijo dešimt tokių autobusų – dar penki Lietuvą pasieks artimiausiu metu.

Kauno rajono savivaldybė neturi savo autobusų parko, todėl gyventojus 26-iais visuomenei būtinais maršrutais veža keturios bendrovės – „Kautra“, „Uma trans“, „Merula“ ir „Antirijus“.

Planuojama, kad per šiuos metus bus vežta apie 2,5 milijonų keleivių, o Kauno rajono savivaldybė 2012 m. vežėjų nuostoliams kompensuoti ir už keleivių lengvatinį pavėžėjimą numatė skirti 5,5 mln. Lt.

Kauno rajono savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja su vežėjais, kurie, pasirašydami nuostolių kompensavimo sutartis, 2012 m. įsipareigojo savo įmonės lėšomis finansuoti keleivių vežimo laukimo paviljonų įrengimą. 2012 m. numatoma pastatyti iš viso 4 unifikuotus keleivių vežimo laukimo paviljonus Garliavoje, Babtuose, Domeikavoje ir Gervėnupyje.

eBus.lt

Deniso Simonovo nuotraukos


Source URL: https://ebus.lt/po-kauno-rajono-kelius-pasklido-baltai-raudoni-autobusai/