Prezidentas pasirašė įstatymų pataisas dėl vidaus sandorių tvarkos

sausio 03 05:47 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Iki 2017-ųjų savivaldybės turėjo teisę su savo įmonėmis sutartis dėl veiklos sudaryti tiesiogiai, vis dėlto 2017-aisiais Seimo nariai vidaus sandorių tvarką sugriežtino. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, nagrinėdamas kasacinę bylą dėl vidaus sandorio teisėtumo, kreipėsi konsultacijos į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą.

 

Sulaukta atsakymo, kad ES teisė vidaus sandorių sudarymui neprieštarauja, vis dėlto netrukdo kiekvienai valstybei narei nustatyti papildomų sąlygų, ribojančių valdžios institucijų galimybę sudaryti vidaus sandorius, jei šios papildomos sąlygos neprieštarauja ES teisei.

Šalies keleivių vežėjai dėjo visas pastangas, kad galimybė savivaldybėms su savo įmonėmis sudaryti sutartis tiesiogiai išliktų. Į valdžios institucijas kreipėsi tiek Lietuvos keleivių vežimo asociacijos, tiek „Linavos“ atstovai.

Gruodžio 20-ąją LR Seimas įstatymus, susijusius su vidaus sandoriais, priėmė. Naujųjų metų išvakarėse įstatymų pataisas dėl liberalesnės savivaldybių vidaus sandorių tvarkos pasirašė ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Savivaldybėms nuo šiol leidžiama sudaryti vidaus sandorius vandens ar šilumos tiekimo, nuotekų ir atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros srityse, taip pat – teikiant maitinimo paslaugas ugdymo, globos arba sveikatos priežiūros įstaigose.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka