Prie paramos Ukrainai jungiasi „Siuntos autobusais“ ir keleivių vežėjai

by Lina | 28 vasario, 2022 5:08 am

Nuo vasario 27 d. Lietuvos žmonės paramą Ukrainai gali atnešti į bet kurią šalies autobusų stotį, kur yra „Siuntos autobusais“ terminalas. Siuntos, ant kurių užrašyta PARAMA UKRAINAI, autobusais nemokamai keliauja į Alytų, kur bus pasirūpinta tolesne jų logistika.

Pasak Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidento Gintaro Nakučio, agresijos prieš Ukrainą fone nė vienas žmogus negali jaustis ramus bei abejingas. „Keleivių vežėjai ketina visapusiškai prisidėti prie pagalbos ukrainiečiams. Ukrainai skirtos paramos gabenimas autobusais – pirmasis žingsnis, kuriuo prisidedame prie paramos ukrainiečių tautai, jau svarstome ir daugiau galimybių, kuo galėsime padėti Ukrainai ir jos žmonėms, kenčiantiems nuo Rusijos agresijos“, – pabrėžia LKVA prezidentas.

Siūlymo prisijungti prie iniciatyvos sulaukta iš „Deals On Wheels“ savininko bei įkūrėjo Lauryno Bogusevičiaus bei Lietuvos Žurnalistų Autoklubo atstovų, kurie dar penktadienį pradėjo organizuoti pagalbą Ukrainos kariuomenei bei humanitarinę pagalbą žmonėms. „Matant tai, kas vyksta Ukrainoje, mes privalome padėti. Drąsūs autosporto atstovai bei žurnalistai gabens surinktą paramą į Ukrainos pasienį“, – rašoma išplatintame pranešime.

Kauno siuntų terminalo vadovė Indrė Ūsaitė-Šlenderienė sako neabejojusi, kad prašymas sulauks keleivių vežėjų atgarsio: „Suprantame, jog prie paramos Ukrainai turime prisidėti visi – ir mažiausias darbas tokioje situacijoje svarbus. Net mažas akmenukas bate gali pritrinti didelė pūslę, turime būti tas akmenukas rusiškam kareiviškam bate“.

Ji vardija daiktus ir produktus, kurių šiuo metu labiausiai reikia Ukrainos gyventojams. Tai – striukės, šilti rūbai, batai, vaistinėlės ar medikamentai, sauskelnės, taip pat – vaikiškos košytės bei tyrelės ir kita.

Pasak G. Nakučio, bendrovei „Kautra“ išplatinus informaciją, prie iniciatyvos keleivių vežėjai prisijungė nedvejodami. Bendrovės „Joniškio autobusai“ direktorius Algirdas Lataitis sako, jog siuntas Ukrainai priima bet kuriame iš bet kurio rajono kampelio važiuojančiame įmonės autobuse. „Atvežę į Joniškio siuntų terminalą, paskirstome juos į autobusus, važiuojančius į Vilnių ar Kauną. Jau turime parengę 34 vietų autobusą, kuris bet kada gali išvažiuoti nemokamai parvežti iš Ukrainos bėgančių žmonių į Lietuvą“, – pabrėžia A. Lataitis.

Akcijos organizatoriai bei vežėjai primena: atnešus siuntą, tiesiog reikia nurodyti, jog tai – PAGALBA UKRAINAI, toliau jos bu perduodamos asmenims bei institucijoms, gabenančioms pagalbą į Ukrainos pasienį.

Lina Jakubauskienė 

Source URL: https://ebus.lt/prie-paramos-ukrainai-jungiasi-siuntos-autobusais-ir-keleiviu-vezejai/