Pėstieji mokės už eismo įvykiuose apgadintus automobilius

lapkričio 19 05:41 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Rusijoje pėsčiasis, tapęs avarijos kaltininku, privalės atlyginti nuostolius apgadinto automobilio savininkui.

Remiantis Rusijos Civiliniu kodeksu, automobilio savininkas privalo kompensuoti gydymo išlaidas pėsčiajam, net jei pastarasis yra eismo įvykio kaltininkas. Jei dėl avarijos kaltas ne automobilio vairuotojas, jam nereikia mokėti administracinės baudos, tačiau už pėsčiojo gydymą sumokėti vistiek prireiks – žinoma, jei nukentėjusysis ar jo giminaičiai to pareikalaus.

Jei avarijoje nukentėdavo ir automobilis, iki šiol daugelis vairuotojų jį remontuodavo už savo pinigus arba prašydavo išmokų iš draudikų. Dabar Rusijos Konstitucinis teismas išaiškino: jei dėl avarijos kaltas pėsčiasis, jis privalo automobiio vairuotojui atlyginti materialinius nuostolius.

Taigi tokiu atveju atsakomybė yra abipusė: vairuotojas privalo atlyginti pėsčiajam padarytą žalą, o pėsčiasis savo ruožtu – materialinius nuostolius vairuotojui. Tačiau, remiantis įstatymu, pėsčiais turi daugiau šansų gauti atlyginimą už jam padarytą žalą.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nutorauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.