Romos miestas – be iškastinį kurą naudojančio viešojo transporto

by Lina | 18 balandžio, 2018 3:43 am

Italijos sostinės Romos meras Virginio Raggi įsipareigoja iki 2030 m. išvaduoti miestą nuo aplinką teršiančių autobusų.

 

 

 

 

 

 

 

Roma prisijungė prie 12 novatoriškų C40 miestų, įsipareigojusių iki 2025 m. Įsigyti tik aplinkos neteršiančius autobusus. Tikslas – kad amžinasis miestas taptų ekologiškesnis, sveikesnis ir labiau klestintis. Ši politika yra skirta kovoti su oro tarša, gerinti visų piliečių gyvenimo kokybę ir mažinti klimato kaitos poveikį.

Taip pat įsipareigota, kad ki 2024 m. Romoje bus uždrausti dyzeliniai automobiliai miesto centre.

Tokiu būdu Roma prisijungia prie Londono, Paryžiaus, Los Andželo, Kopenhagos, Barselonos, Kito, Vankuverio, Meksiko, Milano, Sietlo, Oklando ir Keiptauno  beitampa 13-uoju miestu, pasirašiusiu deklaraciją.

„Roma yra pasirengusi spręsti piliečių gyvenimo kokybės gerinimo uždavinius”, – sakė Virginio Raggi. „Norėdami tai padaryti, turime radikaliai pakeisti mūsų miesto įvaizdį. Mes nustatėme konkrečius tikslus: iki 2024 m. uždrausime dyzelinius automobilius miesto centre ir nuo 2025 m. Įsigysime tik nulinės emisijos autobusus”.

„Oro tarša, kurią sukelia benzininiai ir dyzeliniai varikliai, žudo milijonus žmonių miestuose visame pasaulyje, taip pat sukelia klimato pokyčius. Romos mero prisijungimas prie „C40″ žaliųjų ir sveikų gatvių deklaracijos demonstruoja ryžtą imtis drąsių veiksmų klimato kaitos srityje „, – sakė „C40 „vykdomasis direktorius Markas Wattsas ir išreiškė viltį, kad prie deklaracijos jungsis vis daugiau miestų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/romos-miestas-be-iskastini-kura-naudojancio-viesojo-transporto/