Rusijos provincijoje – viešojo transporto problemos

rugsėjo 12 04:41 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-sedyneRusijos Federacijos transporto ministras Maksimas Sokolovas pristatė problemas, su kuriomis susiduria didžiosios dalies miestų viešasis transportas. Kaip praneša „Rosijskaja gazeta”, kitais metais regionų viešasis transportas nebus subsidijuojamas.

 

 

 

Atsakomybė už viešąjį transportą bus perkelta regionams ir savivaldybėms. Kadangi šios struktūros finansuojamos itin prastai, mažės miesto ir priemiesčių maršrutų: tiek autobusų, tiek troleibusų, tiek ir tramvajų.

Situacija prastės visuose Rusijos regionuose. Bilietai važiuoti viešuoju transportu brangs, antraip autobusai, troleibusai ar tramvajai tiesiog negalės išvažiuoti į miestų gatves. Taip pat mažės lengvatomis besinaudojančių keleivių kiekis, lengvatos nebus teikiamos pensininkams ir studentams. Panašiai jau nutiko Sočyje bei Žemutiniame Naugarde, kur miesto valdžia tiesiai pareiškė miestiečiams, kad dėl susikaupusių skolų vežėjams ir kiauro savivaldybės biudžeto miestas nebegali garantuoti tinkamo viešojo transporto eismo. Kituose miestuose situacija dar prastesnė.

Prastėjantis viešasis transportas ypač skaudžiai atsilieps pensininkams, kurie juo dažniausiai naudojasi. Pasak M. Sokolovo, keleivinio transporto kokybė priklausys nuo regionų vietos valdžios politikos. Federalinės valdžios sumanyti projektai atidedami vėlesniam laikui. Nestabdomas tik kai kurių projektų įgyvendinimas, vienas iš tokių – tiltas per Kerčės sąsiaurį iš Rusijos į Krymą. Taip pat bus skiriama lėšų transporto projektams, numatytiems rengiantis Rusijoje vyksiančiam Pasaulio futbolo čempionatui.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka