Seimas svarstys Saugaus eismo įstatymo pakeitimus

gegužės 06 04:32 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Seimui pristatyti du Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projektai (Nr. XIIIP-3778, Nr. XIIIP-4348), kuriais siūlomi pokyčiai dėl teisės vairuoti A1 kategorijos motociklą ir galimybės dviratininkams važiuoti per pėsčiųjų perėją.

 

 

Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras parlamentui pristatė pagal piliečio peticiją parengtus pasiūlymus, kuriais siekiama vairuotojams (pavyzdžiui, turintiems B kategorijos vairuotojo pažymėjimą) leisti vairuoti A1 kategorijos motociklą (iki 125 cm3) nelaikius papildomų vairavimo kursų.

Pagal siūlomus pakeitimus, būtų nustatyta, kad vairuotojo pažymėjimu patvirtinta teisė vairuoti tam tikras kategorijų transporto priemones taip pat suteiktų teisę vairuoti A1 kategorijos transporto priemones asmenims nuo 24 metų, turintiems dvejų metų transporto priemonės vairavimo stažą.

A1 kategorijai priklauso motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

Šiuo metu asmenys, turintys vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti nuo A1 iki T kategorijos transporto priemones, taip pat įgyja teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones, t. y. mopedus.

Seimas taip pat pradėjo svarstyti Seimo nario Dainiaus Kepenio pristatytas pataisas, kuriomis siūloma atsisakyti draudimo važiuoti dviračiu, motoriniu dviračiu per perėjas.

Teikiamais pakeitimais siūloma dviratininkams leisti kirsti važiuojamąją kelio dalį tiek reguliuojama, tiek nereguliuojama pėsčiųjų perėja važiuojant dviračiu, motoriniu dviračiu.

Pagal siūlomus pakeitimus, privažiavęs nereguliuojamą pėsčiųjų perėją dviračio, motorinio dviračio vairuotojas privalėtų: sustoti; praleisti važiuojamąja kelio dalimi važiuojančias transporto priemones; pradėti važiuoti tik įsitikinęs, ar jo veiksmai neprivers kitus eismo dalyvius keisti judėjimo kryptį bei greitį; pradėti važiuoti pėsčiųjų perėja tik įsitikinęs, kad tai yra saugu.

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje numatoma grįžti birželio 25 d.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka