Seimo narių Lino Jonausko ir Rasos Budbergytės pranešimas: „Darbdaviai privalo kompensuoti nuotolinio darbo metu darbuotojų patirtas išlaidas“

vasario 12 04:38 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nariai Linas Jonauskas ir Rasa Budbergytė įregistravo Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlo aiškiau reglamentuoti nuotolinio darbo metu darbuotojų patiriamų darbo išlaidų kompensavimo tvarką.

Pasak L. Jonausko, dabartiniame Darbo kodekse yra spragų, leidžiančių vilkinti susitarimą dėl nuotolinio darbo metu patiriamų išlaidų kompensavimo.

„Pandemijos metu daugelis darbuotojų pradėjo dirbti nuotoliniu būdu iš namų, patirdami papildomas išlaidas, susijusias su jų darbu, kurios ne visada darbdavio yra kompensuojamos. Nors nuotolinio darbo metu patirtų išlaidų kompensavimas yra darbdavio prievolė, įtvirtinta ir šiuo metu galiojančiame Darbo kodekse, tačiau jame nekonkretizuojama, iki kada darbuotojas ir darbdavys turi susitarti dėl kompensavimo. Ši spraga atveria galimybes piktnaudžiavimui. Todėl siūlome Darbo kodekse įtvirtinti nuostatą, kad kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbdavys privalo suderinti su darbuotoju ne vėliau kaip iki mėnesio, kurį darbuotojas dirba nuotoliniu būdu, pabaigos. Taip pat įtraukėme nuostatą, kad kompensacija negali būti įskaičiuota į darbuotojo darbo užmokestį“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo narė R. Budbergytė mano, kad naujos Darbo kodekso nuostatos užtikrintų sąžiningesnį nuotolinio darbo metu patirtų išlaidų kompensavimą.

„Mūsų siūlymas padėtų užtikrinti sąžiningesnį nuotolinio darbo išlaidų kompensavimą ir apginti darbuotojo interesus. Įteisinus šias nuostatas, ir darbuotojai, ir darbdaviai turėtų aiškesnes laiko ribas pasiekti susitarimui dėl nuotolinio darbo išlaidų kompensavimo. Taip pat būtų užkertamas kelias galimam darbdavio piktnaudžiavimui, kai išlaidos išvis nekompensuojamos arba įskaičiuojamos į darbuotojo darbo užmokestį“, – sakė R. Budbergytė.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka