Seniausias pasaulyje autobusas šventė jubiliejų

birželio 10 05:09 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Muziejus

2020-ųjų kovą pirmajam pasaulyje autobusui su vidaus degimo varikliu sukako 125-eri. Koks tai buvo autobusas ir kokia jo eksploatavimo patirtis?

 

 

1895-ųjų kovą „Benz & Cie.“ gamintojai pateikė užsakovams pirmąjį autobusą su vidaus degimo varikliu, kuriam buvo lemta tapti pirmąja tokio tipo transporto priemone pasaulyje.

Autobusą eksploatavo kompanija „Netphener Omnibus-Gesellschaft“, jis vežė keleivius maršrutu Zigenas-Netfenas-Doicas. Šiek tiek vėliau kompanija užsakė dar vieną tokį pat autobusą, kuris išvažiavo į maršrutą biržeio 26-ąją.

Pirmasis autobusas kurtas pagal du keturašius modelius  – „Benz Victoria“ ir Vis-à-vis“, kurie gaminti nuo 1893-iųjų. Juose naudotas technologijas Karlas Benzas patentavo.

Pirmajame „Benz & Cie.“ autobuse montuotas benzininis variklis, kuris buvo priekinėje dalyje. Vienintelis cilindras buvo įtaisytas horizontaliai, variklis – 2,9 l, 5,5 AG.

Pirmasis autobusas vežė vos 8 keleivius. Šiuo metu pirmąjį pasaulyje autobusą galima pamatyti muziejuje Štutgarte, kur galima pamatyti ir daugiau originalių „Mercedes-Benz“ transporto priemonių.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka