Šiauliečiams – unikali elektroninio bilieto sistema

by Lina | 1 rugsėjo, 2015 4:48 am

elektroninis_bilietas_siauliai[1]Šiauliuose įgyvendinamas antrasis elektroninio bilieto sistemos diegimo etapas. Nuo rugsėjo 1-osios už važiavimą miesto viešuoju transportu jau galima atsiskaityti elektroninio bilieto kortele ir už vienkartinį važiavimo bilietą.

 

 

„Nuo šių metų sausio mieste veikia elektroninis mėnesinis bilietas. Įsitikinę, jog miestiečiai prie jo įprato, nusprendėme pereiti prie kito etapo – vienkartinio bilieto kortelių. Jau rugsėjo mėnesį mieste atsiras ir kitos elektroninių bilietų rūšys“, – aiškina bendrovės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas.

Elektroninio bilieto sistemą bendrovė diegia savo lėšomis. „Pasirinkome vadinamąjį išperkamosios nuomos būdą, už sistemos diegimą išsimokėsime per penkerius metus. Tikimės, jog elektroninio bilieto diegimas mums nekainuos, viskas atsipirks iš sutaupytų lėšų, kurias skirdavome popierinių bilietų spausdinimui bei platinimui“, – sako įmonės vadovas.

Šiauliuose diegiama elektroninio bilieto sistema – nesudėtinga keleiviams.

„Vienkartinio elektroninio bilieto žymėjimas labai paprastas: kortelę reikia priglausti prie komposterio vietos, pažymėtos kortelės simboliu. Tuomet, pasigirdus garsiniam signalui, komposterio ekrane pasirodo užrašas, kiek sumokėta už kelionę. Nuolaida keleiviui taikoma automatiškai. Tokiu būdu keleivis sužino, kiek pinigų jam liko. Jei kortelė – tuščia, komposterio ekrane pasirodo suma su minuso ženklu. Šį kreditą galima padengti, papildžius kortelės piniginę. Beje, kelionės kreditavimo paslauga teikiama tik tiems keleiviams, kurie, įsigydami kortelę, pateikia savo asmens duomenis“, – aiškina T. Bielinskas.

Pažymėjus vienkartinį bilietą, 30 minučių laikotarpiu suteikiama galimybė persėsti į kitas „Busturo“ miesto transporto priemones mokant mažesnę kainą. Kiti persėdimai yra nemokami, tačiau kiekvienoje transporto priemonėje privaloma kortelę priglausti prie komposterio. Taip pat numatyta ir galimybė susimokėti elektroninio bilieto kortele už kitą kartu važiuojantį asmenį.

Šiauliečiams nebereikės jaudintis ir dėl pamestos elektroninio bilieto kortelės. „Anksčiau, pametus mėnesio bilietą, tekdavo pirkti naują. Dabar, pateikus kortelės įsigijimo dokumentus, už nustatytą mokestį bus išduota nauja elektroninio bilieto kortelė, į kurią bus perkelti turimi terminuotieji bilietai ir piniginės lėšų likutis“, – sako T. Bielinskas.

Popieriniais vienkartiniais bilietais dar bus prekiaujama kurį laiką, o įsigytuosius keleiviai galės panaudoti visus.

Šiauliečių diegiamas projektas unikalus ne tik tuo, jog bendrovė projektą įgyvendinti nusprendė savo lėšomis, nelaukdama finansavimo iš Europos Sąjungos fondų; miesto elektroninio bilieto sistema ypatinga ir dėl to, jog ta pačia elektroninio bilieto kortele bus galima atsiskaityti ne tik miesto, bet ir priemiesčio bei tolimojo susisiekimo autobusuose.

„Tikimės, jog ateityje šiauliečiai, naudodamiesi ta pačia kortele, galės susimokėti už važiavimą viešuoju transportu ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose“, – viliasi T. Bielinskas.

Lina Jakubauskienė

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/08/elektroninis_bilietas_siauliai.png

Source URL: https://ebus.lt/siaulieciams-unikali-elektroninio-bilieto-sistema/