Šiauliečius veš dar daugiau ekologiškų autobusų

by Lina | 26 lapkričio, 2020 5:00 am

UAB „Busturas“ tikslų turi daug ir visi jie susiję su viešojo transporto gerinimu Šiaulių mieste. Vienus tikslus sau keliame patys, kitus mums jau seniai yra iškėlusi miesto valdžia. Ne kartą kalbėjome apie mero A. Visocko aiškiai suformuluotą idėją padaryti Busturą „žaliausiu“. Panašu, kad žingsnis po žingsnio užtikrintai žengiame šio tikslo link.

2019 m. vykęs viešasis autobusų pirkimas buvo sustabdytas VPT nurodymu. Tuomet prasidėjo ilgas tiesos ieškojimo procesas. Kaip jau buvome rašę anksčiau, 2020 m. įvyko antras konkursas. Įmonė, skelbdama pirkimą įvykdė visas VPT rekomendacijas, tačiau pigesnių autobusų taip niekas ir nepasiūlė. Neatsirado ir jokių užsienio tiekėjų, apie kuriuos buvo kalbama. Praradome apie 6 mėn., nes šie autobusai galėjo aptarnauti keleivius jau nuo kovo mėn.

Tačiau viskas liko praeity ir pagaliau šventė mūsų kieme. Įmonę pasiekė net 20 vienetų 2009 metų gamybos miesto MAN autobusų, kurie naudoja suspaustas (CNG) dujas. Įsigijus juos, įmonės autobusų parkas tapo dar „žalesnis“ ir   draugiškesnis aplinkai. Akyliausi ir ištikimiausi mūsų keleiviai jau galėjo juos pastebėti važinėjančius mieste. Pirmieji 4 autobusai buvo perdažyti, paruošti ir dar spalio mėnesį išriedėjo į gatves atlikti savo pagrindinę funkciją – vežti keleivius. Vieną jų net apklijavome įmonės 65-ojo jubiliejaus proga.

Norime kuo skubiau visus autobusus išleisti į gatves, todėl ne visus spėjame perdažyti. Dar šią savaitę keleiviai gatvėse pastebės niekur nematytus purpurinės spalvos autobusus. Tačiau pamažu visi jie bus perdažyti ir įsilies į bendrą autobusų parko vaizdą.

Mes mėgstame užbaigti pradėtus darbus. Džiaugiamės galėdami ir toliau gerinti miestiečių viešojo transporto paslaugas. UAB „Busturas“ ir toliau vystys iniciatyvą skatinti ekologišką transportą bei palaikyti švarų miestą.

„Busturo“ informacija ir nuotrauka 

Source URL: https://ebus.lt/siauliecius-ves-dar-daugiau-ekologisku-autobusu/