Siūloma patikslinti sąlygas, ribojančias būti įmonės vadovu

kovo 21 05:08 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Vitalijaus Gailiaus pristatytas Valstybės ir savivaldybės įmonių, Akcinių bendrovių ir Viešųjų įstaigų įstatymų pataisas (projektai Nr. XIIIP-2913, Nr. XIIIP-2914, Nr. XIIIP-2915), kuriomis siekiama patikslinti nuostatas dėl reikalavimų valstybės ir savivaldybių įmonės vadovui.

Pagal teikiamus Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimus numatoma, kad be kitų atvejų asmuo negalėtų būti įmonės vadovu, jeigu būtų pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo, bet nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas, ir nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo dveji metai.

Pagal siūlomas naujas nuostatas visi atvejai, ribojantys būti įmonės vadovu, taip pat būtų įtvirtinti Akcinių bendrovių ir Viešųjų įstaigų įstatymuose.

Pataisomis siekiama, kad valstybės ir savivaldybės įmonėse, bendrovėse, kuriose akcijos ar dalis akcijų, suteikiančių daugiau kaip 1/2 visų balsų šios bendrovės visuotiniame akcininkų susirinkime, priklauso valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise, viešosiose įstaigose, kuriose savininkė arba dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovo pareigas galėtų užimti tik asmenys, atitinkantys parengtose įstatytų pataisose numatytus reikalavimus.

Įstatymų projektai parengti atsižvelgiant į Specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio vertinimo išvadą „Dėl vadovaujančių asmenų nepriekaištingos reputacijos ir atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ar bausmės“.

Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 93 Seimo nariai, susilaikė 5 parlamentarai. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete, papildomu – Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 14 d.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka