Sostinės gatvėse – vidutinės klasės „Neoplan”

by admin | spalio 17, 2011 3:25 am

Netrukus į Vilniaus miesto gatves išvažiuos penki nedideli „Neoplan” autobusai. Jie veš keleivius maršrutais, kur nėra daug keleivių, ar gatvėmis, kur didiesiems autobusams pravažiuoti sudėtinga.

„Autobusus pirkome iš Vokietijos. Įsigydamas nors ir ne naujų transporto priemonių iš šios šalies gali būti tikras – jos bus techniškai tvarkingos, prižiūrėtos“, – sako bendrovės „Vilniaus autobusai“ technikos direktorius Juozas Grabys.

sigytųjų „Neoplan“ ilgis – 8700 mm, plotis – 2350 mm. Ratų bazė – 3800 mm, taigi transporto priemonė yra labai manevringa ir tinka važinėti siauromis senamiesčio gatvelėmis.

Autobuse sumontuotas dyzelinis 160 kW MAN variklis, pavarų dėžė – automatinė. Yra vairo stiprintuvas, automatinė keleivių salono šildymo sistema.

„Neoplan“ salone – 21 sėdima vieta, stovimų – apie trisdešimt. Autobusas dvejų durų, žemagrindis. Sumontuota informacinė sistema autobuso priekyje bei šonuose.

Išskirtinė autobusų savybė – specialiais gaubtais uždengti galiniai ratai. „Tokiu būdu keleiviai mažiau aptaškomi autobusui įvažiuojant į stoteles ar išvažiuojant iš jų per lietų“, – aiškina J. Grabys.

Visos vilniečių įsigytosios transporto priemonės pagamintos 2000 metais.

Lina Jakubauskienė

Source URL: https://ebus.lt/sostins-gatvse-vidutins-klass-neoplan/