Spalio 12 d. LPS ,,Solidarumas“ būstinėje – VĮ „Kelių priežiūra“ profsąjungų susitikimas

by Lina | 15 spalio, 2018 4:08 am

Susitikime dalyvavo LPS ,,Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, Teisininkas Vitalijus Jarmantovičius, Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis, Teisininkė Jovita Jančiauskienė, VĮ ,,Kelių priežiūros“  profsąjungos pirmininkas Saulius Matulaitis, VĮ ,,Kelių priežiūra“ Tauragės, Vilniaus, Šilalės, Jurbarko atstovai.

 

 

Pasisakė LPS ,,Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas, kuris pabrėžė, kad VĮ ,,Kelių priežiūra“  įmonėje yra įkūręs profesinę sąjungą ir atstovauja 400 narių. Įkurtoje profesinėje sąjungoje yra 16 išrinktų Tarybos narių, kurie atstovauja profsąjungos nariams.

Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos pirmininkas teigė, kad sujungus VĮ „Kelių priežiūra“ įmones, remiantis „Sodros“ duomenimis, čia dirba 2 471 darbuotojai. Tačiau įmonėje nėra kolektyvinės sutarties, o pats įmonės vadovas ignoruoja profesines sąjungas. Dėl to siūloma paruošti bendradarbiavimo susitarimą ir įkurti Koordinacinį centrą.

Pasisakė kitų VĮ ,,Kelių priežiūra“ profesinių sąjungų pirmininkai. Jie pritarė, kad profesinės sąjungos turėtų susijungti pasirašydamos bendradarbiavimo sutartį, besirengdamos kolektyvinėms deryboms dėl naujos kolektyvinės sutarties pasirašymo.

Po ilgų diskusijų susirinkę darbuotojų atstovai nutarė parengti bendradarbiavimo susitarimą tarp profesinių sąjungų, taip pat įkurti  VĮ „Kelių priežiūra“ profesinių sąjungų Koordinacinį centrą, kuris koordinuotų bendrus veiksmus ir rengtųsi derybomis su VĮ „Kelių priežiūra“ įmonės vadovu.

Spalio 19 d. numatoma pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą, kuris bus įteiktas įmonės vadovui siekiant pradėti kolektyvines derybas su jungtinę profesinę sąjungą.

Bronius Bučelis

Source URL: https://ebus.lt/spalio-12-d-lps-solidarumas-bustineje-vi-keliu-prieziura-profsajungu-susitikimas/