Studentų lenktynės Klaipėdoje: pirmą kartą dalyvavo ir žmogus su negalia

by Lina | 25 rugsėjo, 2023 3:58 am

Ketvirtadienio rytą Klaipėdoje jau 15 kartą atliktas eksperimentas, kurio metu aiškinamasi, kuris keliavimo būdas leidžia rytinio piko metu greičiausiai nukakti iš pietinės miesto dalies iki Klaipėdos universiteto miestelio. Tai be abejonės daugiausiai dėmesio kasmet sulaukiantis Judriosios savaitės renginys uostamiestyje.

Studentai vėl judėjo beveik 8 kilometrų  trasa nuo Smiltelės stotelės iki KU Rektorato. Buvo lenktyniaujama aštuoniais judėjimo būdais: maršrutiniu taksi ir autobusu-ekspresu, paspirtuku, automobiliu ir elektromobiliu, dviračiu, elektriniu triračiu neįgaliojo vežimėliu bei bėgte.

Šiomis lenktynėmis nėra siekiama kokių nors rekordų – tiesiog realiomis sąlygomis įvertinamas miesto infrastruktūros patogumas įvairioms transporto rūšims.

Šių metų lenktynių “vinis” – neįgaliojo, atkarpą įveikusio elektriniu triračiu, dalyvavimas. Šį lenktynių dalyvį, jau nebe studentą, įtraukti pasiūlė patys studentai. Ir jo rezultatas tikrai neblogas.

Rezultatai

rezult2023[1]

Neįprastai ilgai šį kartą važiavo maršrutinio taksi keleivė. Atvažiavo mikroautobusas jau vėluodamas, nes prieš atvažiuodamas dažnai stojo rinkdamas keleivius. Vėliau dažnai stojo juos išleisdamas. Galima daryti išvadą, jog maršrutinis taksi laiko pranašumą prieš autobusą turi ne piko laikais, kai jam neprireikia stoti kiekvienoje stotelėje. 

Automobilio su vidaus degimo varikliu kelionės trukmę sąlygojo ilgesnė trasa aplenkiant Tiltų gatvę bei bendros eismo sąlygos.

Glaudi laike lenktynių lyderių grupė (tarp 1 ir 4 vietos yra tik trijų minučių skirtumas) rodo, kad Klaipėdoje greičiausias kelionės būdas piko metu yra elektrinis paspirtukas, dviratis, elektromobilis ir ekspreso autobusas. Ir jeigu elektromobilį ne kiekvienas gali įpirkti ir išlaikyti, tai kiti trys pasirinkimai yra prieinami daugumai.

Lenktynės nuo starto iki apdovanojimų ceremonijos buvo transliuojamos gyvai, pasižiūrėti šią laidą  https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=862536898833280[2] verta ir dėl to, kad kviesti miesto valdžios, policijos vadovai, eismo dalyviai joje komentavo ir bendrąsias visiems rūpimas eismo problemas: spūstis, eismo dalyvių įpročius, infrastruktūros plėtrą. Toks jau per eilę metų nusistovėjęs laidos standartas leidžia neformaliai, užtat iš esmės aptarti transporto rūpesčius mieste.

Prieš kiekvienas tokias lenktynes dalyviai instruktuojami laikytis saugaus eismo reikalavimų; visais metais lenktynės vyko saugiai, be incidentų.

Lenktynių dalyvius finiše tradiciškai pagerbė miesto mero pavaduotojas Algirdas Kamarauskas, KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas, gausus žurnalistų būrys.

klaipedatransport.lt informacija 

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://www.klaipedatransport.lt/files/Temp/rezult2023.png
  2. https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=862536898833280: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=862536898833280

Source URL: https://ebus.lt/studentu-lenktynes-klaipedoje-pirma-karta-dalyvavo-ir-zmogus-su-negalia/