Susisiekimo ministras Marius Skuodis su Klaipėdos uosto, „Lietuvos geležinkelių“ ir vežėjų asociacijų vadovais lankysis Vokietijoje

by Lina | 4 gegužės, 2022 2:02 pm

Susisiekimo ministras Marius Skuodis šiandien išvyksta į Vokietiją, kur su šios šalies federaliniu transporto ministru Volkeriu Wissingu, Hamburgo ekonomikos ir inovacijų ministru Michaeliu Westhagemannu bei kitais aukštais pareigūnais aptars glaudesnio bendradarbiavimo galimybes jūrų ir geležinkelių transporto bei logistikos srityse, lankysis Hamburgo ir Liubeko jūrų uostuose. Ministras Vokietijoje viešės gegužės 5–7 dienomis.

Vizito metu ministras kartu su Klaipėdos uosto, „Lietuvos geležinkelių“, vežėjų asociacijų vadovais kvies Vokietijos įmones dalyvauti Klaipėdos uosto pietinės dalies plėtros ir vėjo jėgainių parko šalia Klaipėdos projektuose, didinti krovinių gabenimo geležinkeliais srautus.

Siekdami sustiprinti ryšius tarp uostų, pasidalinti patirtimi plėtojant jūrų infrastruktūrą ir įgyvendinant bendrus projektus, Klaipėdos ir Hamburgo jūrų uostų vadovai Hamburge pasirašys bendradarbiavimo memorandumą.

„Vokietija yra ypač svarbi Lietuvos partnerė, su kuria siekiame gerinti susisiekimą visų rūšių transportu. Dedame pastangas dar labiau diversifikuoti krovinių srautus ir plėtoti karinio mobilumo jungtis Lietuvoje, todėl plečiame ryšius su didžiaisiais Vokietijos jūrų uostais, taip pat ieškome sprendimų, didinančių gabenimus geležinkeliais Vakarų kryptimi“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Viešėdamas Vokietijoje, ministras susitiks su Hamburgo uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Jensu Meieriu, Hanzos centro – Liubeko miesto meru Janu Lindenau.

Tęsiant vizitą, Berlyne planuojamas M. Skuodžio susitikimas su Vokietijos federaliniu skaitmeninių reikalų ir transporto ministru V. Wissingu, ministrai ketina aptarti bendradarbiavimą su Vokietijos vežėjais, transporto srautų diversifikavimo galimybes regione. Daug dėmesio numatoma skirti elektromobilių ir kitų klimatui draugiškų transporto priemonių technologijų, alternatyviųjų degalų infrastruktūros plėtros klausimams.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Source URL: https://ebus.lt/susisiekimo-ministras-marius-skuodis-su-klaipedos-uosto-lietuvos-gelezinkeliu-ir-vezeju-asociaciju-vadovais-lankysis-vokietijoje/