Susisiekimo ministras Skuodis žada daug dėmesio transporto sektoriui

by Lina | 6 sausio, 2021 5:06 am

Sausio 5 dieną Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovai surengė pirmą nuotolinį susitikimą su  susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu ir naujai suformuota jo politine komanda. Susitikime aptartos jautriausios temos ir sutarta konsultacijas tarp verslo ir ministerijos vadovų tęsti bei ieškoti bendrų sprendimų.

Susitikimo pradžioje ministras pristatė savo politinę komandą Skelbiama susisiekimo ministro M. Skuodžio politinės komandos sudėtis | Susisiekimo ministerija (lrv.lt).

„Linavos“ prezidentas, LPK viceprezidentas Romas Austinskas pristatė jautrius klausimus, su kuriais šiandien susiduria visas transporto sektorius ir vežėjai. Jis ministro komandai papasakojo, kad Lietuvos vežėjai stumiami iš Rytų ir Vakarų rinkų, todėl jiems ypatingai svarbus valstybės palaikymas. Tuo tarpu praėjusiais metais naujų vilkikų Lietuvoje registruota 45 proc. daugiau, nei 2019 metais, tai atsiliepia ne tik draudimo rinkai ar kitiems vežėjus aptarnaujantiems verslo sektoriams, bet ir valstybės biudžetui dėl nemokamų mokesčių. R.Austinskas pasakojo, kad apie 4 tūkst. vilkikų daugiau per praėjusius metus registruota Lenkijoje, kur transporto verslui sudarytos palankesnės sąlygos.

„Vežėjų nuotaika yra kelioninė ir reikia imtis priemonių, kad tas verslas būtų vystomas Lietuvoje, nes tada ir mokesčiai būtų mokami Lietuvoje“, – sakė R.Austinskas.

Taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Susisiekimo ministerija, nepasikonsultavusi su Lietuvos vežėjais, susitarė su kaimynine Baltarusija dėl krovinių vežimo leidimų kvotų – abiem šalims skirta vienodai leidimų, kai tuo tarpu Lietuvos vežėjai šiuo klausimu tokią poziciją aštriai kritikuoja. Taip pat buvo paminėtos problemos dėl leidimų Rusijoje ir kitose šalyse.

„Linavos prezidentas iškėlė dar vieną skaudų klausimą – keleivių vežėjų išlikimą Covid-19 pandemijos metu. Anot R.Austinsko, šių metų viduryje keleivių vežėjai jau atsidurs tokioje situacijoje, kai nebeišgalės sumokėti atlyginimų.

„Transporto ir logistikos sektorius yra reikšmingas mūsų šaliai, tačiau šiuo metu dėl koronaviruso pandemijos, Lietuvai nenaudingų ES „Mobilumo paketo“ tam tikrų sąlygų ir apskritai geopolitinės situacijos visas sektorius susiduria su esminiais iššūkiais. Matau ilgametes problemas ir dėl pralaidumo pasienyje. Ką turime padaryti – tai kartu su socialiniais partneriais sutarti dėl aiškios sektoriaus plėtros vizijos. Tik taip galėsime išnaudoti Lietuvos turimą potencialą“, – susitikime sakė ministras Marius Skuodis.

Su ministerijos vadovybe susitikime buvo sutarta dėl tolimesnių diskusijų ir darbo grupių svarbiausiems klausimams spręsti.

„Linavos“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/susisiekimo-ministras-skuodis-zada-daug-demesio-transporto-sektoriui/