Susisiekimo regionuose klausimus ministras M. Skuodis aptarė su merais ir Lietuvos savivaldybių asociacija

kovo 08 04:25 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Tolimojo susisiekimo problemos, viešojo transporto parkų patiriami nuostoliai dėl COVID-19 pandemijos, lėšų skirstymas vietinės reikšmės keliams ir gatvėms, darnaus judumo skatinimo galimybės – tokias šalies savivaldybėms kylančias problemas susisiekimo ministras Marius Skuodis aptarė nuotoliniame susitikime su Lietuvos savivaldybių asociacija ir merais.

Pastaruoju metu daug diskusijų sukėlė aptariama tolimojo susisiekimo autobusais pertvarka. Lietuvos savivaldybių vadovai išreiškė susirūpinimą, kad dėl numatomos pertvarkos gali pablogėti mažesnių miestų susisiekimas su didmiesčiais, pasunkės kelionės dideliais atstumais. Ministras patikino, kad šios problemos ministerijai yra žinomos ir tolimojo susisiekimo sistema nebus keičiama nepasitarus su savivaldybėmis ir Lietuvos savivaldybių asociacija, taip pat neatlikus išsamios maršrutų ir kitų duomenų analizės.

„Tai, kas susiję su viešuoju transportu, Vyriausybei siūlysime keisti Lietuvos mastu. Kartu su Vidaus reikalų ministerija planuosime, kokią susisiekimo sistemą šalyje norime turėti, sieksime suderinti tolimojo ir vietinio susisiekimo sistemas. Tačiau pirmiausia tarsimės su savivaldybėmis – reikės jų duomenų, situacijos analizės. Mano tikslas – kad Lietuvoje būtų galima patogiai gyventi be automobilio, švarioje aplinkoje“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Susitikime aptarti savivaldybėms svarbūs finansavimo klausimai – vietinės reikšmės kelių ir gatvių finansavimas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis, dėl COVID-19 pandemijos karantino ribojimų patiriami dideli viešojo transporto nuostoliai, problemos mokant infrastruktūros projektų finansavimo pridėtinės vertės mokestį, finansavimo ir skolinimosi galimybių trūkumas.

Ministro nuomone, daugelis šių klausimų reikalauja ir kitų ministerijų įsitraukimo, todėl juos bus siekiama spręsti kartu su suinteresuotomis institucijomis, nuolat bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka