Susitikimuose aptarti keleivinio transporto klausimai

by Lina | 17 sausio, 2018 4:40 am

Sausio 16 d. Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius ir Transporto reikalų skyriaus vyr. specialistas Jevgenij Stolovickij susitiko su Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) direktore Roma Žakaitiene ir LSA patarėja savivaldybių administravimo klausimais Vida Ablingiene. Aptartas klausimas dėl vežėjų parinkimo viešosioms paslaugoms teikti vietinio susisiekimo  maršrutuose.

 

 

 

 

LSA atstovės patikino, kad asociacija dėjo itin daug pastangų tam, kad teisės aktuose būtų numatyta galimybė sudarinėti vidaus sandorius be konkursų. Šis klausimas buvo aptartas  įvairiuose lygiuose ir ne viename susitikime ar pasitarime. Tačiau R. Žakaitienė užtikrino, kad pakeisti esamus teisės aktus nėra jokių galimybių. Šioje situacijoje savivaldybės turėtų taip sudarinėti konkurso sąlygas, kad juose negalėtų laimėti atsitiktiniai ir nesąžiningi vežėjai, t. y. reikia numatyti saugiklius. Susitarta organizuoti bendrą seminarą dalyvaujant vežėjams ir savivaldybių atstovams, pakviečiant teisininkus ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovus.

Tą pačią dieną R. Martinavičius ir J. Stolovickij apsilankė  Lietuvos verslo konfederacijoje, kur susitiko su šios organizacijos generaliniu direktoriumi Algimantu Akstinu.  Susitikimo metu aptartas klausimas, kaip apsaugoti Lietuvos vežėjų rinką, kad į ją negalėtų patekti abejotinos reputacijos užsienio vežėjai. Pasidalinta nuomonėmis svarstant šalies viešojo transporto ateities klausimus.  Konfederacijos vadovas A. Akstinas užtikrino, kad įvairiuose susitikimuose ir pasitarimuose jis gins Lietuvos keleivinio transporto įmonių poziciją.

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

Source URL: https://ebus.lt/susitikimuose-aptarti-keleivinio-transporto-klausimai/