Švedijos autobusų vairuotojai neišlaikė tolerancijos testo (video)

birželio 30 03:51 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai

aut-stokhŠvedijos aktyvistas Ulle Ebergas atliko socialinį eksperimentą. Keisdamas drabužių stilių, jaunuolis išbandė autobusų vairuotojų tolerancijos lygį.

 

 

 

 

Apsirengęs brangiu kostiumu, U. Ebergas į autobuso saloną patekdavo be kliūčių, pasakęs, jog piniginę pamiršo namuose. Kuomet aktyvistas apsirengdavo prasčiau ir paprašydavo įleisti į autobusą be bilieto, jam būdavo atsakoma. Interviu RT U. Ebergas papasakojo apie savo eksperimentą.

Vaizdo įrašas greitai išpopuliarėjo „Youtube“ ir sukėlė Švedijoje diskusijų bangą apie diskriminaciją. Vaizdo įrašo autorius paaiškino, kodėl nusprendė atlikti tokį eksperimentą.

„Aš mačiau varganai apsirengusį žmogų, kuris bandė įlipti į autobusą. Jis buvo šiurkščiai išvarytas. Aš susimąsčiau. Kuomet aš, apsirengęs kasdieniais drabužiais, įlipu į autobusą, vairuotojai elgiasi su manimi mandagiai. Man pasidarė įdomu – ar įvykis su tuo vyriškiu buvo išimtis, ar Stokholmo vairuotojai skirtingai elgiasi su keleiviais, priklausomai nuo jų išvaizdos“, – pasakojo jaunuolis.

Pasak U. Ebergo, jam buvo nemalonu lyginti, kaip su juo elgiasi, kai jis atrodo kaip pasiturintis žmogus ir kai apsirengdavo varganai. „Vairuotojai žiūrėjo į mane ir kalbėjo su manimi skirtingai. Man atrodo, kad mūsų visuomenei nepakanka vienybės, žmonės turi būti pakantesni vieni kitiems“, – mano U. Ebergas.

Kaip atrodė eksperimentas, galite pasižiūrėti čia:

https://youtu.be/4Q8fTymgtfc

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka