Talinas bendradarbiaus su JAV kompanija, siekiant sukurti saugesnį ir patogesnį viešąjį transportą

by Lina | 20 gegužės, 2024 4:05 am

JAV, Kalifornijoje įsikūrusi „Hayden AI“, pasaulinė dirbtinio intelekto ir erdvinės analizės lyderė, bendradarbiauja su Talino miesto vežėjais, kad išbandytų „Hayden AI“ automatizuotą autobusų juostų ir autobusų stotelių kontrolę. Bandomasis projektas yra iniciatyvos „Test in Tallinn“ dalis, kuria siekiama sukurti ir įdiegti išmaniojo miesto sprendimus.

„Hayden AI“ už dviejų maršrutinių autobusų priekinio stiklo įrengs į priekį nukreiptas dirbtiniu intelektu valdomas vaizdo kamerų sistemas, kad nustatytų, kiek automobilių statymo pažeidimų pasitaiko autobusų juostose ir stotelėse.

Pasak „Hayden AI“ technologijos kūrėjų, autobusų juostų ir stotelių užstatymas kitomis transporto priemonėmis ne tik sulėtina viešojo transporto eismą, bet ir sukelia pavojų autobusų vairuotojams,  kuriems tenka dažnai persirikiuoti. Be to, kai viešojo transporto stotelės užstatytos, keleiviai, turintys negalią ar judėjimo problemų, negali saugiai įlipti arba išlipti iš autobuso.

Talino miesto įmonės direktorius Kalle Killar sako, kad „šis bandomasis projektas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant bendrą miesto teikiamų paslaugų kokybę ir tvarumą“.

„Džiaugiamės galėdami dirbti su Talinu, kad jų mieste galėsime išbandyti savo technologiją. Tikimės, kad Taline galėsime suteikti tokią pačią naudą viešojo transporto vairuotojams, kokią mūsų technologija suteikia tokiuose miestuose kaip Niujorkas ir Vašingtonas“, – sakė Chrisas Carsonas, „Hayden AI“ generalinis direktorius ir įkūrėjas.

Daugiau apie „Hyden Al“ galima sužinoti čia: www.hayden.ai[1]

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. www.hayden.ai: http://www.hayden.ai

Source URL: https://ebus.lt/talinas-bendradarbiaus-su-jav-kompanija-siekiant-sukurti-saugesni-ir-patogesni-viesaji-transporta/