Tauragėje – dar trys elektriniai autobusai

by Lina | 20 spalio, 2022 4:00 am

Tauragė ir toliau žengia žaliojo kurso keliu – spalio 18 dieną su UAB „Saločiai ir partneriai“ pasirašyta sutartis dėl 3 elektra varomų autobusų įsigijimo. Minėtos sutarties vertė – 954 tūkst. Eur. Didžioji dalis šios sumos (811 tūkst. Eur) bus finansuojama iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

 

Tauragės rajono savivaldybei bus pristatyti „Isuzu“  (japonų transporto priemonių kompanijos) žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, kurių bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius ne mažiau kaip 48.

Elektrobusuose bus įrengtos keleivių informavimo priemonės (vaizdinės ir garsinės), LED informacinės švieslentės, vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos keleivių ir vairuotojo saugumui užtikrinti, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Naujieji „Isuzu“ elektrobusai elektrobusai vienu įkrovimu galės nuvažiuoti iki 300 km. Autobusuose sumontuotos 211 kWh baterijos, maksimalus autobusų greitis 85 km/val.

Sutartyje autobusus įsipareigojama pristatyti per 7 mėnesius, tačiau, tikimasi, kad elektrobusai Tauragę pasieks greičiau nei numatyta. Pristačius tris naujus elektrinius autobusus iš viso Tauragėje bus galima suskaičiuoti net aštuonis elektrinius autobusus.

Žaliosios iniciatyvos Tauragėje – vienas iš pagrindinių savivaldybės prioritetų. Siekiama gerinti viešojo transporto infrastruktūrą, sudaryti patogius maršrutus, skatinti gyventojus rinktis ekologiškas, netaršias transporto priemones ir daryti teigiamą įtaką aplinkai ir klimatui.

Tauragės rajono savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Source URL: https://ebus.lt/taurageje-dar-trys-elektriniai-autobusai/