Teismas pripažino neteisėta Švenčionių savivaldybės sutartį su „Meteorit turu“

by Lina | 11 vasario, 2016 6:25 am

apie-svirka[1]Ilgą laiką keleivius Švenčionių rajone vežusi bendrovė „Svirka“ nelaimėjo savivaldybės skelbto konkurso viešosioms paslaugoms teikti. Šių metų sausį viešųjų pirkimų konkurso vežti keleivius rajone nugalėtoja paskelbta  bendrovė „Meteorit turas“.

 

 

 

Konkurencijos tarnybos sprendimas

Praėjusių metų birželį Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba priėmė nutarimą, jog 2013 m. Švenčionių rajono savivaldybės tarybos priimtas sprendimas ir savivaldybės administracijos sutartis su UAB „Svirka“ vežti keleivius reguliaraus susisiekimo maršrutais pažeidžia Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį.

Konkurencijos tarybos vertinimu, Švenčionių rajono savivaldybė suteikė išimtinę teisę UAB „Svirka“ penkerius metus vežti keleivius nepaskelbusi konkurso, tokiu būdu sudarydama išskirtines sąlygas vienai bendrovei bei diskriminuodama kitas rinkoje esančias įmones.  Savivaldybė, susipažinusi su tyrėjų išvadomis, pažadėjo sudarytą sutartį nutraukti.

Konkurencijos taryba įpareigojo Švenčionių rajono savivaldybę ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje.

„Mūsų bendrovė taip pat ketino dalyvauti naujai skelbiamame konkurse. Tikėjomės, kad jis bus itin skaidrus ir vyks prižiūrimas Konkurencijos tarybos. Deja, teko nusivilti“, – pasakoja bendrovės „Svirka“ vadovas Vytautas Bulka.

Pasak jo, tuo metu, kai rengtasi konkursui, pasikeitė rajono valdžia. „Jau beveik dvi dešimtis metų esu rajono tarybos narys. Pasikeitus valdžiai, likau opozicijoje. Manau, naujoji valdžia sąmoningai ieškojo, koks vežėjas galėtų išstumti mūsų bendrovę iš rinkos. Kreiptasi ir į didžiuosius šalies vežėjus. Džiaugiuosi, kad šiuo atveju Kauno bendrovės „Kautra“ vadovai elgėsi kolegiškai, ieškojo su mumis bendrų sąlyčio taškų ir jų rado“, – pasakoja V. Bulka.

Jo teigimu, savivaldybės administracija viešųjų pirkimų konkursą vykdė ne pagal galiojančių įstatymų reikalavimus. Apie konkursą paskelbta vietos spaudoje, tačiau nepaskelbta Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, nors tai yra būtina remiantis šiuo metu galiojančiais teisės aktais.

„Nors skelbdama viešųjų pirkimų konkursą Švenčionių rajono savivaldybė neva vykdė Konkurencijos tarybos išaiškinimą dėl konkurencijos būtinumo viešajame transporte, galimybė konkuruoti keleivinio transporto įmonėms buvo apribota“, – kalba V. Bulka. Dėl to įmonės vadovas kreipėsi į teismą.

Teismo sprendimas – palankus

Vasario 8-osios sprendimu teismas pripažino šių metų sausio 19-ąją sudarytą keleivinio kelių transporto viešųjų paslaugų teikimo sutartį su UAB „Meteorit turas“ negaliojančia nuo sudarymo momento. Bendrovei  „Svirka“ iš atsakovo Švenčionių rajono savivaldybės administracijos priteista sumokėti 217 eurų žyminio mokesčio ir 4 112,80 eurų atstovavimo išlaidų.

Pasak V. Bulkos, tokiu teismo sprendimu patenkinta ne tik įmonė, bet ir Švenčionių bei aplinkinių rajonų gyventojai – kelionė „Meteorit turo“ autobusais jiems būtų kainavusi vidutiniškai 28 proc. brangiau.

„Džiaugiuosi, kad pavyko apginti tiek rajono gyventojus, tiek savo įmonės garbę, tiek keturiasdešimt savo įmonės darbuotojų bei jų šeimų narius. Be to, teismo sprendimas bus precedentas kitiems šalies vežėjams, kad už savo interesus verta ir reikia kovoti“, – kalba V. Bulka.

Pasak jo, apie naujai skelbiamą konkursą Švenčionių rajono savivaldybė jau privalės pranešti viešai, jame turės galimybę dalyvauti ne tik bet kuris Lietuvos, bet ir Europos vežėjas.

„Norėčiau padėkoti mums atstovavusios advokatų kontoros „Cobalt“ specialistams už teisinę pagalbą sprendžian itin painią ir sudėtingą bylą. Tikimės, kad toks teismo sprendimas padės ir kitoms keleivinio transporto įmonėms, turinčioms problemų su Konkurencijos tarnybos sprendimais“, – sako V. Bulka.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/02/apie-svirka.jpg

Source URL: https://ebus.lt/teismas-pripazino-neteiseta-svencioniu-savivaldybes-sutarti-su-meteorit-turu/