Trijų didžiausių miestų autobusų stotyse sušvito 600 kalėdinių žvaigždžių

lapkričio 10 11:53 2021 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai Naujienos

Šiandien Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos autobusų stotyse sužibo 600 kalėdinių žvaigždžių. Tai IKEA iniciatyva, norint nušviesti kelią grįžtantiems namo per žiemos šventes. Panašūs projektai startavo visose Baltijos šalyse, o Lietuvoje – trijuose didžiuosiuose miestuose.

Skandinavijos šalių įkvėpta tradicija

„Šaltuoju metų laiku pradedame ilgėtis jaukumo ir šilumos. Daugelis žmonių tai randa namuose, kur susitinka su savo šeimomis. Dalis jų yra toli nuo savo namų. Tad šventinį sezoną IKEA norėjo prisidėti prie ypatingos ir jaukios atmosferos, nušviesdama kelią tiems, kurie keliauja pas artimuosius. Bendradarbiaudami su trims didžiųjų miestų autobusų stotimis jas išpuošėme ikoninėmis IKEA šviečiančiomis žvaigždėmis“, – sako „IKEA Lietuva“ rinkos vadovė Jolita Juodzevičienė.

Tradicija tamsiuoju metų laiku languose įžiebti kalėdinius žibintus ir taip nušviesti kelią grįžtantiems namo itin gaji Skandinavijos šalyse. IKEA siekia, kad ir Lietuvos gyventojai galėtų džiaugtis jaukia žvaigždžių skleidžiama šviesa. Pagrindinė projekto dekoracija – ikoninis šviestuvas STRÅLA. Jis naudojamas su LED lemputėmis, suvartojančiomis 85 proc. mažiau elektros ir šviečiančiomis 10 kartų ilgiau už kaitinamąsias.

Panašūs projektai IKEA iniciatyva tuo pat metu vyksta visose Baltijos šalyse nebe pirmus metus. Praėjusiais metais šviečiančiomis žvaigždėmis buvo papuošti gyvenamieji namai Vilniaus, Rygos ir Talino miestų centruose, taip atnešant daugiau šviesos į namus. Tuo tarpu šiemet pasirinkta nušviesti kelią grįžtantiems namo ir šia iniciatyva pasiekti dar daugiau žmonių. Visą šventinį laikotarpį šviečiančios žvaigždės keleivius lydės trijų didžiųjų Lietuvos miestų autobusų stotyse, traukinyje Rygoje, Talino traukinių stotyje.

Šventiniu laikotarpiu – kone milijonas keleivių

Bendradarbiauti su trijų didžiųjų miestų autobusų stotimis pasirinkta todėl, kad jose kasdien apsilanko daugybė į namus keliaujančių žmonių – ypač šventiniu laikotarpiu. Skaičiuojama, kad vien Vilniaus autobusų stotyje kasmet šventiniu laikotarpiu apsilanko beveik milijonas keleivių. Pasak Vilniaus autobusų stotį administruojančios keleivinio transporto bendrovės TOKS generalinio direktoriaus Arūno Indrašiaus, kiekviena autobusų stotis yra ypatinga – tai unikalus tinklas jungiantis šeimas, kultūras ir širdis.

„Kalėdinis laikotarpis – tai šilumos ir jaukumo metas. Tikimės jog projekto dėka, mes pasieksime kiekvieno keleivio širdį. Tai lyg vilties žvaigždė taip reikalinga šiuo metu. Tikimės jog iniciatyva nuskaidrins mūsų keleivių ir autobusų stoties lankytojų nuotaiką, bei pakiliai nuteiks mūsų darbuotojus“, – sako A. Indrašius.

Šventinėmis dekoracijomis – beveik dviem šimtais šviečiančių žvaigždžių – kiekvienoje iš autobusų stočių galės pasidžiaugti visi jas aplankę trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.