Troleibuso vairuotojas: to mano gyvenime dar nėra buvę!

by Lina | liepos 7, 2016 9:02 am

apie-troleib[1]Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojas Algis Avlasevičius ilgam prisimins šių metų liepos 6 dieną. Būtent jam teko garbė vežti vienu metu kartu su visa Lietuva „Tautišką giesmę“ jo vairuojamame troleibuse giedančius keleivius.

 

 

 

Nemažas būrys žmonių prisijungė prie bendrovių „Vilniaus viešasis transportas“, „Media Traffic“ ir pilietinės akcijos „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį organizatorių kvietimo valstybės himną sugiedoti riedant specialiu šventiniu troleibusu. Tautinėmis vėliavėlėmis papuoštas troleibusas Senamiesčio link pajudėjo nuo „Karaliaus Mindaugo tilto“ stotelės.

„Viešajame transporte žmonės dažniausiai būna užsiėmę asmeniniais reikalais: kalba telefonu, skaito knygas ar per ausinukus klausosi mėgstamų dainų. Minėdami Valstybės dieną, nusprendėme pakviesti visus norinčius troleibuse pajusti tą didingą bendrumo jausmą kartu giedant tautinę giesmę“, – apie originalią iniciatyvą sako bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vadovas Gintaras Maželis.

Šventiškai pasipuošęs, tautinių spalvų juostelę pasirišęs šio troleibuso vairuotojas valstybės himną giedojo tik mintyse, nors jam ir labai norėjosi kartu su visais iš širdies jį užtraukti. Tačiau kelių eismo taisyklės vairuojant draudžia net kalbėti, nes tai gali nukreipti vairuotojo dėmesį.

„Esame atsakingi už žmones, kuriuos vežame viešuoju transportu ir turime užtikrinti jų saugumą. Todėl niekuo kitu, išskyrus vairavimą, užsiimti negalime“, – paaiškina A.Avlasevičius.

56 –erių vairuotojas troleibusą vairuoja jau aštuoniolika metų. Jis yra brigadininkas, vadovaujantis 118 vairuotojų brigadai.

Per netrumpą troleibuso vairuotojo stažą jam yra buvę įvairių nutikimų, tačiau toks įvykis, kai tenka vežti valstybės himną giedančius tautiečius, nutiko pirmą kartą gyvenime.

„Tokio įvykio gyvenime dar nebuvau patyręs. Tai tikrai labai jaudina ir džiugina. Juk esu lietuvis ir visuomet švenčiu mūsų Valstybės dieną. Džiaugiuosi, kad abu mano vaikai taip pat gyvena ir dirba Lietuvoje“, – neslepia pasididžiavimo A.Avlasevičius.

Anot jo, būtų malonu, kad tokie džiaugsmingai ir pakiliai nusiteikę keleiviai miesto viešuoju transportu keliautų kasdien, Deja, žmonės dabar – labai susvetimėję ir pikti. O taip malonu, kai nusišypso ir padėkoja!

 

Linos Jakubauskienės ir Dominyko Jonaičio nuotr.

 

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/07/apie-troleib.jpg
  2. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/07/apie-nuotrauka.jpg

Source URL: https://ebus.lt/troleibuso-vairuotojas-to-mano-gyvenime-dar-nera-buve/