Turino viešasis transportas

by admin | 19 liepos, 2011 5:27 am

Turinas – Italijos Pjemonto regiono sostinė. Miestas įsikūręs tarp Po ir Dora Riparia upių. Turino mieste keleivius veža autobusai, tramvajai bei metro. Jų eismas patogus, nesudėtinga nuvykti į bet kurią Turino vietą be nuosavo automobilio. Viešasis transportas pradeda darbą penktą valandą ryto ir baigia pusiaunaktį.

Prieš Turino olimpines žaidynes Turine nutiesta ir metro linija „Collegno – Porta Nuova” Pirmasis traukinys į maršrutą išvažiavo 2006-ųjų vasario 4-ąją. Paskutinė atkarpa, jungianti Porta Susa geležineklio stotį su Porta Nuova, atidaryta 2007-ųjų spalio 5 dieną. Šiuo metu Turine jau yra dvi metro linijos. Įdomu tai, jog Turino metro traukiniai automatiniai ir važinėja be vairuotojo.

Važiuoti miesto viešuoju transportu – autobusu, tramvajumi ar metro – galima tuo pačiu universaliu bilietu, kainuojančiu vieną eurą. Jis galioja važiuojant viena kryptimi 75 minutes (autobusas-tramvajus), taip pat vienai kelionei metro.

Bilietai parduodami visose tabako parduotuvėlėse ir laikraščių kioskuose, taip pat visose metro stotyse, automatinėse kasose.

Turino mieste bei apylinkėse keleivius veža GTT keleivinio transporto įmonė. Joje dirba 5 500 darbuotojų, per metus vežama apie 190 milijonų keleivių.

Įmonė veža vienu metro, aštuoniais tramvajų ir šimtu autobusų maršrutų, aptarnauja 200 kilometrų tramvajaus bei 1 200 autobusų linijų. Priemiestyje GTT veža 70-čia maršrutų, kurių ilgis – 3 600 km.

Bendrovei taip pat priklauso du geležinkelio maršrutai, besidriekiantys link oro uostų, kurių ilgis – 80 km.

GTT aptarnauja ne tik Turino, bet ir 26 kaimyninius miestelius Asti, Alessandria, Cuneo ir kt. provincijose. Kasmet nuvažiuojama 55,5 milijonai kilometrų, keleivius veža 1 200 autobusų bei 230 tramvajų.

GTT taip pat veža keleivius turistiniais maršrutais iš Sassi iki Supergos kalno, dviaukščiais turistiniais autobusais.

Įdomu ir tai, jog miestų bei miestelių centrų gatvėmis važinėja elektriniai autobusiukai – jie visiškai neteršia aplinkos ir neskleidžia jokio triukšmo.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos


Source URL: https://ebus.lt/turino-vieasis-transportas/