Už manipuliavimą tachografų duomenimis grės administracinė atsakomybė

by Lina | 10 lapkričio, 2015 4:39 am

aut-vairas (1)[1]Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos pateiktoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) ir Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, kuriomis nustatyta atsakomybė už manipuliavimą kelių transporto priemonėse naudojamų tachografų duomenimis.

 

 

„Šių dviejų teisės aktų korekcijos yra labai svarbios sąžiningai konkurencijai kelių transporto rinkoje užtikrinti. Jomis taip pat siekiama suderinti nacionalinės teisės ir Europos Sąjungos teisės aktų nuostatas, pagal kurias draudžiama gaminti, platinti, reklamuoti ir parduoti prietaisus, skirtus tachografų duomenims klastoti“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Nacionalinius įstatymus siūloma papildyti naujomis dalimis dėl administracinės atsakomybės už programinės įrangos, prietaisų ar įrenginių, kurie skirti ir (ar) pritaikyti kelių transporto priemonėse naudojamo tachografo duomenims pakeisti ar jiems sunaikinti, gamybą, platinimą, reklamą ar prekybą.

Už šiuos pažeidimus numatoma nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst. eurų administracinė bauda. Pakartotinai nusižengusiems asmenims grėstų bauda nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. eurų.

Šiuo metu galiojančiame ATPK yra numatyta administracinė atsakomybė vairuotojui ir (arba) vežėjui tik už keleivių ar krovinių vežimą kelių transporto priemonėmis su neįrengtu, neveikiančiu ar neatitinkančiu nustatytų reikalavimų tachografu.

Administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimą ir nuobaudų skyrimą siūloma patikėti Valstybinei kelių transporto inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos (VKTI). Pagal ANK nuostatas VKTI jau yra įgaliota pradėti administracinių nusižengimų teiseną, atlikti tyrimą ir surašyti nusižengimų protokolus, todėl atskiro įgaliojimo nereikia.

Įstatymų projektų pataisos dar bus svarstomos Seime. Numatoma, kad jos įsigalios nuo 2016 m. kovo 2 d.

 

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/11/aut-vairas-1.jpg

Source URL: https://ebus.lt/uz-manipuliavima-tachografu-duomenimis-gres-administracine-atsakomybe/