Vairuotojas – įmonės vizitinė kortelė

spalio 04 04:31 2010 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Išsiskiria iš kitų

Iš autobuso vairuotojų reikalaujama kur kas daugiau, nei iš kitų jų profesijos „brolių“. Nenuostabu: geras autobuso vairuotojas turi turėti gausybę teigiamų charakterio bruožų, padedančių dirbti šį sudėtingą, kantrybės bei ištvermės reikalaujantį darbą. Daugiau reikalavimų keliama ir šios profesijos atstovų išvaizdai – nuolatos būdami tarp žmonių, autobuso vairuotojai privalo būti ne tik mandagūs, bet ir pasitempę, švarūs bei tvarkingi.

Šalies keleivinio transporto įmonių vadovai rūpinasi savo autobusų vairuotojų išvaizda. Tolimojo ar tarptautinio susisiekimo maršrutais važinėjantys vairuotojai dažnai aprengiami vienoda, specialiai jiems siūta apranga. Jei tokios nėra, vairuotojai dėvi šviesius marškinius, pasiriša kaklaraištį, o rudenį ar žiemą apsivelka švarką arba megztinį.

Jonavoje – nauja tvarka

Idėja suvienodinti vairuotojų aprangą kilo ir UAB Jonavos autobusų parko vadovams. „Vairuotojas – keleivinio transporto įmonės įvaizdžio dalis. Jis negali ateiti į darbą apsmukęs, nešvariais, netvarkingais rūbais. Gražiai apsirengęs, vairuotojas jaučiasi labiau pasitempęs, kitaip bendrauja su keleiviais“, – mano UAB Jonavos autobusų parkas direktorius Edmundas Mulokas.

Taigi iki šiol Jonavos autobusų parko vairuotojams įprastus sportinius marškinėlius pakeitė marškiniai su tvarkingai parištais kaklaraiščiais „Kol kas nereikalaujame, kad vairuotojai vietoj jiems įprastų ir patogių džinsų dėvėtų kelnes. Tačiau visi privalo būti su kaklaraiščiais“, – sako E. Mulokas.

Naujovę netruko pastabėti bei įvertinti jonaviečiai. „Miestiečiams patiko, kad juos vežioja tvarkingesni, labiau pasitempę vairuotojai. Mūsų manymu, net ir tokia smulkmena daro visuomeninį transportą patrauklesnįir padeda pritraukti daugiau keleivių“, – sako E. Mulokas.

Jonavos autobusų parko vairuotojams leidžiama dėvėti megztinį ar liemenę, tačiau kaklaraištis yra būtinas. „Šie reikalavimai galioja tik darbuotojams, vairuojantiems naujesnius autobusus. Labai senų automobilių vairuotojai gali rengtis kaip tinkami“, – sako E. Mulokas. Tačiau senų autobusų Jonavoje lieka vis mažiau ir mažiau – nors ir po truputį, transporto priemonių parką stengiamasi atnaujinti.

Patiko ne visiems

Atrodytų, puiki idėja suvienodinti darbuotojų išvaizdą sulaukė palaikymo ne tarp visų Jonavos autobusų parko vairuotojų. „Gaila, tačiau ne visi mūsų darbuotojai sutiko savo išorei skirti daugiau dėmesio. Iš kai kurių vairuotojų sulaukėme aršaus pasipriešinimo: pasipylė skundai į įvairias institucijas dėl neva pažeidžiamų darbuotojų teisių“, – kalba E. Mulokas.

Prognozuodami, kad taip gali nutikti, UAB Jonavos autobusų parko vadovai iš anksto pasirūpino kaklaraiščiais – vairuotojams patiems nereikėjo jų pirkti. E. Muloko manymu, anksčiau ar vėliau visi vairuotojai supras idėjos naudą. „Nuolaidų šioje srityje daryti neketiname. Visi vairuotojai turės suvokti, kad gražesnis drabužis ne tik puošia vairuotoją – jis yra ir įmonės bei viso miesto įvaizdžio dalis“, – sako E. Mulokas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.