„Van Hool“ gamyklos likimas pakibo ant plauko

by Lina | 5 balandžio, 2024 4:00 am

Belgijos autobusų gamintoja „Van Hool“  ateitis pakibo ant plauko. Liko dar keletas dienų, kol paaiškės įmonės ateitis ir jos darbuotojų likimas. Pasak „Van Hool“ atstovų, įmonė atsidūrė ties bankroto riba, tačiau yra du potencialūs pirkėjai, kurie turi šeimos įmonės atkūrimo planą.

Vis dėlto pirkėjai nėra nusiteikę perimti įmonės skolų. Įmonės savininkai žada padengti skolas iš pajamų, kurias gaus pardavę įmonę. „Van Hool“ siekia apsaugos nuo kreditorių, kad galėtų tęsti derybas su bankais ir vyriausybe dėl gamyklos atkūrimo plano

Tačiau daugelį metų besitęsiantis šeimos ginčas apsunkina sprendimų priėmimą: „Ginčo dėl palikimo tarp akcininkų ir „Van Hool“ šeimos nepavyko išspręsti“, – teigia bendrovė išplatintame pranešime spaudai. Čia pat skelbiama, kad derybos su potencialiais pirkėjais dėl galimo atnaujinimo „vyksta konstruktyviai ir geroje atmosferoje, atkreipiant dėmesį į visas suinteresuotas šalis“.

Kas žinoma apie potencialius pirkėjus? Be VDL ir „Dumarey“, įmonę įsigyti pretenduoja ir Vokietijos priekabų ir puspriekabių gamintojas „Schmitz Cargobull“, kuris kartu su olandų VDL rengtų perėmimo pasiūlymą. Vokiečiai perimtų komercinių automobilių padalinį, o VDL – autobusų padalinį. VDL ypač suinteresuota „Van Hool“ 3 klasės autobusais, su kuriais patektų JAV rinką, kurioje „Van Hool“ gerai įsitvirtinusi per savo platintoją ABC įmones.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/van-hool-gamyklos-likimas-pakibo-ant-plauko/