Paaiškėjo geriausi autobusų ir troleibusų vairuotojai

by Lina | 11 rugpjūčio, 2017 4:45 am

Šiandien, rugpjūčio 11-ąją, į varžybų trasą išvažiavo bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ autobusų ir troleibusų vairuotojai.

Varžybos vyko po ilgesnės pertraukos – dvejų metų. Anksčiau vairuotojų meistriškumo varžybos bendrovėje būdavo rengiamos du kartus per metus – vasarą ir žiemą. „Darbuotojai pageidavo, kad varžybų tradicija būtų atnaujinta. Vairuotojams tai – puiki galimybė pasitikrinti tiek teorines, tiek praktines žinias”, – sako bendrovės „Vilniaus viešasis transportas” laikinai einantis pareigas generalinis direktorius Rimantas Markauskas.

Profesinio mokymo centro vadovė Daiga Petrauskienė sako, kad norą dalyvauti varžybose pareiškė maždaug po 20 autobusų ir troleibusų vairuotojų. Iš pradžių jiems buvo pateikta teorinė rungtis – jie sprendė KET testus.

Tarp troleibusų vairuotojų net du atsakė į visus klausimus. Gintaras Kivaras užtruko 17,32 min., Artūras Kološevskis – 25,12 min. Trečia liko Leokadija Kuzminskaja, kuriai pavyko teisingai išspręsi 90 proc. pateiktų užduočių.

Tarp autobusų vairuotojų geriausiai pasirodė Gabrielius Jurša, per 4,06 min. teisingai atsakęs į 96 proc. klausimų. Antras liko Tomas Semerdžian, taip pat padaręs vieną klaidą, bet užtrukęs 5,13 sek. Trečias liko Artūras Vaičaitis, į 96 proc. klausimų teisingai atsakęs per 5,13 min.

Varžybų trasa jau tradiciškai autobusų ir troleibusų vairuotojams parengta šiek tiek skirtinga. Autobusų vairuotojams daugiausia problemų kėlė užvažiavimas ant apžiūros duobės, taip pat autobuso pastatymas atbuline eiga į garažą. Daugeliui buvo sudėtinga pastatyti atbulą autobusą šonu. Gyvatukas, vartai, eismas ratu sekėsi šiek tiek geriau. Du varžybų dalyviai buvo diskvalifikuoti, nes nesugebėjo visų rungčių atlikti per numatytas 18 minučių.

Susumavus autobusų vairuotojų rezultatus paaiškėjo, kad greičiausiai – per 9,40 min. – trasą įveikė Vladimiras Lukaševas. Antras liko Miroslavas Svirbutovič, sugaišęs 11,11 min, trečias – Robertas Juchnevičius, užtrukęs 15,50 min. Tačiau pridėjus baudos taškus, pirmąją vietą užėmė ir generalinio direktoriaus įsteigtą taurę laimėjo Tomas Semerdžian. Antras liko Miroslavas Svirbutovič, trečias – Vladimiras Lukaševas.

Pasibaigus autobusų vairuotojų varžyboms, trasą tradiciškai įveikė ir vienas iš autobusų parko vadovų Jurijus Zaranka. Jo rezultatas tarp visų dalyvių buvo trečias.

Geriausiu troleibuso vairuotoju pripažintas Artūras Kološevskis, trasą įveikęs per 10,25 min. ir padaręs tris klaidas. Antroje vietoje liko Aleksandras Kovzanas, trasą be klaidų įveikęs per 8,34 min. Trečioji vieta atiteko Andrejui Žukovui. Jo laikas – 6,28 min., tačiau jo vairuojamas troleibusas nuvertė 3 kliūtis.  Diskvalifikuotų troleibusų vairuotojų nebuvo, visi jie įveikė trasą greičiau nei per 20 minučių.

Pasak R. Markausko, geriausieji autobusų bei troleibusų vairuotojai bus apdovanoti piniginėmis priemonėmis. Be to, jiems veikiausiai bus suteikta garbė dalyvauti rugsėjo pradžioje Kaune vyksiančiose asociacijos „Linava” rengiamose respublikinėse autobusų vairuotojų meistriškumo varžybose.

Troleibusų vairuotojai tebesivaržo trasoje. Jų rezultatai – tik eBus.lt.