Vasario savaitgaliais prilips ne tik sniegas, bet ir šiuolaikinis menas – jau penktą kartą grįžta „SU-MENĖK“

by Lina | 31 sausio, 2024 7:40 am

Vasario 2 d. startuoja Vilniaus savivaldybės iniciatyva „SU-MENĖK“, kuri kiekvieną vasario savaitgalį kvies išlįsti iš namų bei nemokamu viešuoju transportu pasinerti į šiuolaikinio meno kelionę sostinėje. Šiemet ši iniciatyva pasitinka su šūkiu „Tiek meno, kad kažkas tikrai prilips“.

„Tai puiki proga sostinės gyventojams ir svečiams dar geriau susipažinti su miestu, jį puošiančiu moderniu menu. Kviečiu pasivažinėti „zuikiu“ ir atrasti tai, ką netikėto bei nepažinto po savo stogais slepia sostinės galerijos ir muziejai“, – vasarį skirti šiuolaikinio meno pažinimui kviečia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Į dalyvių gretas šiais metais prisijungė Vlado Vildžiūno galerija, Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, Audriaus Gražio meno galerija, „Ideas Block – Kompresorinė“, Energetikos ir technikos muziejus, Vilniaus miesto rotušė bei galerijos „Drifts“, „MOrka“ ir „T.2“.

„Labai džiaugiuosi, jog tradicija tapusi šiuolaikinio meno iniciatyva „SU-MENĖK“ vyksta jau 5-ąjį kartą, o kiekvienais metais įtraukia vis daugiau renginyje dalyvaujančių galerijų ir muziejų.  Pirmojoje iniciatyvoje 2019-aisiais jų buvo 17, 2020 m. – 25, grįžus po pandeminės pertraukos 2022 m. – 31, 2023 m. – 41, o šiemet galima pasidžiaugti netgi 47 meno įstaigomis. Džiaugiamės ne tik nuolatiniu dalyvių skaičiaus augimu, bet ir kasmet augančiu meno mylėtojų susidomėjimu“, – sako iniciatyvos „SU-MENĖK“ vadovė Sabina Mackevič-Lagutkinė.

Kaip ir įprastai, miestiečius ir miesto svečius po šiuolaikinio meno įstaigas Vilniuje nemokamai veš specialus, „SU-MENĖK“ ženklu pažymėtas autobusas, o pastarosios bus pripildytos ypatingų edukacinių veiklų, ekskursijų ar susitikimų su parodų autoriais. Taip pat antrąjį vasario savaitgalį „SU-MENĖK“ kvies ir į nemokamas ekskursijas su gide, kurių metu susidomėjusieji bus iš arčiau supažindinami su Vilniaus gatvės menu. Vasarį keliauti iš vienos galerijos į kitą gali būti kiek vėsoka, tad susišilti kvies „Caffeine LT“ kavinės, vasario 12–18 d. siūlydamos specialią „SU-MENĖK“ kavą (artimiausios kavinės ieškokite www.caffeine.lt[1]).

Galerijų ir muziejų lankytojai turės galimybę kiekvienoje iš „SU-MENĖK“ įstaigų savo apsilankymą pažymėti antspaudu renginio lankstuke (lankstukų antspaudams žymėti platinimo vietų sąrašas – www.sumenek.lt[2]). Siekiant, kad iniciatyva būtų dar prieinamesnė, šiemet tiek „SU-MENĖK“ lankstukai, tiek internetinė svetainė pristatoma ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis. Gyvenančius už sostinės ribų Lietuvos geležinkeliai ragins traukiniu atvykti į Vilniaus geležinkelio stotį, kur prigriebus „SU-MENĖK“ lankstuką tereiks nueiti vos keletą žingsnių iki Aguonų stotelės, norint autobusu pradėti šiuolaikinio meno kelionę.

Daugiau nei 30 meno įstaigų aplankę asmenys pretenduos laimėti pakvietimus į jubiliejinę penkioliktąją meno mugę „ArtVilnius‘24“, vyksiančią spalio 4–6 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“. Šių metų mugės akcentas „Focus Nordic“, tad pirmą kartą renginio metu bus pristatyta aktuali ir progresyvi Šiaurės šalių šiuolaikinio meno scena, kurioje dalyvaus kviestiniai menininkai bei institucijos iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Islandijos ir Lietuvos.

Norintys pretenduoti į prizą, lankstukų su anstpaudais nuotraukas turėtų siųsti el. p. sumenek@vilnius.lt[3]. Neturinčių galimybės pasinaudoti elektroniniu paštu, Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) lauks lankstukams su antspaudais specialiai paruoštos dėžės.

Renginį organizuoja: Vilniaus savivaldybė.

Renginio partneriai: JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos), UAB „Vilniaus viešasis transportas“, strateginio dizaino agentūra „The Critical“, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, kavinių tinklas „Caffeine“.

Daugiau informacijos ieškokite www.sumenek.lt[2]

Informacijos apie „SU-MENĖK“ maršrutą ieškokite www.stops.lt[4]

Vilniaus miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka 

Endnotes:
  1. www.caffeine.lt: http://www.caffeine.lt/
  2. www.sumenek.lt: http://www.sumenek.lt/
  3. sumenek@vilnius.lt: mailto:sumenek@vilnius.lt
  4. www.stops.lt: http://www.stops.lt/

Source URL: https://ebus.lt/vasario-savaitgaliais-prilips-ne-tik-sniegas-bet-ir-siuolaikinis-menas-jau-penkta-karta-grizta-su-menek/