Veikia atsinaujinęs Aleksoto funikulierius

birželio 04 03:45 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo kovo 20 dienos pradėtas remontuoti keltuvas atnaujina savo darbą ir jau Birželio 1 d. pradės kelti keleivius Aleksoto kalnu. Kelionių saugumą vienu seniausiu Europoje veikiančiu keltuvu  užtikrins ne tik atlikti pagrindiniai funikulieriaus techninio  remonto darbai, bet ir nuo šiol kiekviename vagone keleivius lydintis konduktorius-palydovas.

 

Beveik 30 tūkst. kainavusio remonto metu buvo pakeistas vagonėlių kėlimo lynas, restauruoti varomieji ir kreipiantieji ratai. Kauno savivaldybės įmonei „Kauno autobusai“ priklausantį funikulierių nutarta atnaujinti po prieš beveik metus įvykusios avarijos privataus kapitalo įmonei priklausančiame Kauno Žaliakalnio funikulieriuje.

Siekiant atkreipti didesnį dėmesį į keleivių saugumą, Aleksoto funikulieriuje dirbantiems mašinistams organizuojami specialūs saugumo mokymai bei egzaminai.  Taip pat dėl keleivių saugumo kiekviename vagone keleivius aptarnaus ir jų saugumu rūpinsis konduktorius-palydovas. Pabaigus pagrindinius funikulieriaus remonto darbus, darbų kokybės ir transporto priemonės saugumo patikrą atliko Kėlimo įrenginių priežiūros tarnybos inspektoriai.

Vieninteliame Baltijos šalių mieste – Kaune, esanti unikali transporto priemonė ir technikos paminklas pastatytas 1935 m. Miesto gyventojams dažnai net kasdiene transporto priemone tapęs funikulierius itin patrauklus ir miesto svečiams – nuo Aleksoto kalno atsiverianti Kauno miesto centro ir senamiesčio panorama sužavi ne tik fotografus, bet ir poilsiautojus.

Aleksoto funikulieriaus kelias liko nepakitęs iki šių dienų – vienbėgis su išsišakojimu trasos viduryje vagonams prasilenkti. Vagonuose įtaisyti specialūs automatiniai stabdžiai, kurie, lynams trūkus, neleistų vagonams riedėti žemyn. Funikulieriaus bėgių ilgis – 132 metrai, nuolydis 29,5 laipsnių. Išsaugota pirmykštė funikulieriaus išvaizda ir įranga, kuri nepriekaištingai veikia iki šiol.

Vienoje patogiausių transporto priemonių, kuriomis nesunkiai įveikiami itin statūs šlaitai, galioja mėnesiniai ir terminuotieji aktyvuojami elektroniniai bilietai.

Daugiau informacijos apie Aleksoto funikulierių skaitykite čia:

http://kaunoautobusai.lt/paslaugos/aleksoto-funikulierius/

Bendrovės „Kauno autobusai” informacija